Star
(inbunden)av Pamela Anderson
Här möter vi uppblåsta egon, uppumpade D-kupor och hårdblonderade B-skådespelare. Men det är också en berättelse om Star Wood Leigh, en vacker blondin med ett stort hjärta, naiv och troskyldig ibland, men med stor aptit på livet. Och med en äventyrslust som tar henne från småstadens dubbeljobb på skönhetssalonger och kaféer till modellkontrakt och kändispartyn bland de förmögna och hänsynslösa.
Fler böcker av Pamela Anderson
Sante D'Orazio: PamSante D'Orazio, Jeff Koons, Pamela Anderson, Richard Prince (inbunden) |
Patches Of LifePamela Anderson (häftad) | |
|
785:- Köp
|
152:- Köp
|
Kundrecensioner
Jättefånig...
2008-07-19 Bokmalen Andersson
Jättefånig bok som jag läste ut bara för att jag inte gillar att lämna böcker halvfärdiga, och det kändes verkligen som slöseri med tid. Jag kunde lika gärna ha tittat på ett gammalt inspelat avsnitt av Paradise Hotel eller något. Pamela Andersson har säkert varit snygg, men hon har aldrig varit en litterär begåvning.
Bra bok!
2007-05-09 Caroline
En bra bok, synd att den är skriven i "andra person". Den handlar ju om Pamela, men här får man följa "Star" istället. Jag läste ut den på två dagar, fastnade i den, så jag tycker den är läsvärd! Lite abrupt slut var ett minus.
Bloggat om Star
Övrig information
Pamela Andersons debutroman Star är rolig, utmanande och fängslande - ett måste för alla chick-lit fans och för alla som är det minsta nyfikna på att få en glimt in bakom kulisserna i Hollywood! Pamela Anderson använder skamlöst sina egna erfarenheter för att skildra de mycket rika och glamourösa, och hon gör det på ett sätt som får oss att skratta högt under läsningen. Här möter vi uppblåsta egon, uppumpade D-kupor och hårdblonderade B-skådespelare. Men det är också en berättelse om Star Wood Leigh, en vacker blondin med ett stort hjärta, naiv och troskyldig ibland, men med stor aptit på livet. Och med en äventyrslust som tar henne från småstadens dubbeljobb på skönhetssalonger och kaféer till modellkontrakt och kändispartyn bland de förmögna och hänsynslösa. Hot spot - attityd, flärd och underhållning! Hot spot är en ny utgivningslinje på Prisma där vi erbjuder den mest underhållande läsningen från de internationella bestsellerlistorna på svenska. Direkt till ett lågt pris! Det här är underhållande, heta böcker med attityd och flärd - som gjorda för alla som vill drömma sig bort en stund.