Kundrecensioner
Det finns 1 recension av Låt känslorna visa vägen : upptäck känslornas förunderliga kraft. Betygsätt och recensera boken du också - du kan vinna 200 kr varje månad i tävlingen "Månadens recension".
Anna Christina Nyberg, 15 april 2013
Jag anser att alla bör läsa boken. Tonåringen och alla äldre kan läsa boken. De som letar efter sin självkänsla eller roll i samhället.
Är mycket lättläst. Jag älskar alla deras böcker. Du, ni kan slå i de olika kapitlen och läsa det du känner är mest intressant för stunden. Ett kapitel i boken tar upp när man kör bil, då mannen eller kvinnan klagar på bilkörningen. Den är bra, tycker jag. Bland annat deras metafor att det du ska till finns inte uppströms. Sett dig i kanoten och åk med.
Av egen erfarenhet så kan jag bara instämma.
Kort och gott, läs boken.
Du hittar vem du är och vad just du behöver i ditt liv och kan göra mer aktiva val som berör just dig, och ingen annan.
Jag tycker det är en höjdare, bland annat så hjälpte det mig att se klart på problemet med min son.
Han köpte den, men har väl aldrig läst hela. Men han har läst vissa sidor och då höll han med om att det var en bra bok som gav svar på tal.
Fler böcker inom
- Inbunden
- Språk: Svenska
- Antal sidor: 260
- Utg.datum: 2009-06-02
- Upplaga: 1
- Förlag: Ica Bokförlag
- Översättare: Birgitta Karlström
- Originaltitel: The Astonishing Power of Emotions
- Dimensioner: 230 x 162 x 20 mm
- Vikt: 480 g
- SAB: Dodf
- ISBN: 9789153431510
Fler böcker av författarna
Skapa din framtid : medveten avsikt - ett redskap fö...Esther Hicks, Jerry Hicks
Pocket
47:-
|
The VortexEsther Hicks, Jerry Hicks
Häftad
109:-
|
Sara: Bk. 1Esther Hicks, Jerry Hicks
Häftad
109:-
|
Money and the law of AttractionEsther Hicks, Jerry Hicks 209:-
|
