Harry Potter och dödsrelikerna
(kartonnage)av J K Rowling
- Format:
- Kartonnage
- Utgiven:
- 2007-11-01
- Serie:
- Harry Potter (del 7)
- Språk:
- Svenska
- Läsålder:
- 9-12 år
Läs också Harry Potter och De vises sten, Harry Potter och Hemligheternas kammare, Harry Potter och Fången från Azkaban, Harry Potter och Den flammande bägaren, Harry Potter och Fenixorden och Harry Potter och Halvblodsprinsen.
Passar bra ihop
|
De som köpt den här boken har ofta också köpt Harry Potter och den flammande bägaren (kartonnage) av J K Rowling | |||
|
Pris för båda:
361:-Köp
|
Fler böcker av J K Rowling
Harry Potter Adult Paperback Boxed Set: Adult EditionJ K Rowling (häftad) |
The Tales of Beedle the BardJ K Rowling (inbunden) |
Fantastic Beasts and Where to Find ThemJ K Rowling (häftad) |
Harry Potter och de vises stenJ K Rowling (kartonnage) | |||
|
496:- Köp
|
77:- Köp
|
57:- Köp
|
139:- Köp
|
Kundrecensioner
Slutet på ett fantastiskt liv
2012-02-22 A.O
Första boken om Harry Potter kom ut då jag var tio, i samma ålder som Harry i bokens början. Under åren har jag kunnat vänta i spänning på nästa bok, blivit förälskad i karaktärer, gråtit, skrattat, tänkt "Vänta lite vad hände nu..?!" och växt upp i en värld fylld av magi. Harry Potter och dödsrelikerna var ett perfekt avslut på den tiden. Harry har växt upp och jag med honom .in upplaga av De vises sten är så sönderläst att flera kapitel trillat ut, och jag kommer nog aldrig kunna se på världen på ett normalt sätt igen. Men det är vad böcker är till för: att öppna människors sinnen för nya världar, och på så sätt skapa drömmare med legender som aldrig kommer att dö. Enda anledningen till att den här boken bara får en fyra är för att den drömvärld jag fått äran att växa upp med tillslut är över, och nu måste jag vänta tills jag kan ta fram böckerna i bokhyllan och föra dom vidare till nästa generation.
Fantastisk!
2008-10-08 J
Jag vet inte hur många gånger hjärtat flög upp i halsgropen när jag läste denna boken! Man blir chockad gång på gång och det är svårt att hålla tårarna tillbaka när slutet närmar sig. Jag hoppas verkligen att J.K Rowling fortsätter att skriva böcker framöver!
helt underbar!!
2008-05-17 tack j.k. rowling :)
Harry potters sista del läs den missa den inte :) den får 5av5 i dena sista delen av harry potter så avslöjas många hemligheter missa den inte :)
Helt otroligt!
2008-02-04 weronica
Denna sista bok om Potter är häpnadsväckande bra. Jag kommer att sakna den lilla pojken som en vän. Hoppas det kommer fler böcker från J.K Rowling!
Underbar!
2008-01-15 Elizabeth J
Bättre än jag någonsin hade kunnat föreställa mig, det hände saker hela tiden. Tro mig, den är underbar. Läs den!