Harry Potter och dödsrelikerna
(kartonnage)av J K Rowling
- Format:
- Kartonnage
- Utgiven:
- 2007-11-01
- Serie:
- Harry Potter (del 7)
- Språk:
- Svenska
- Läsålder:
- 9-12 år
Läs också Harry Potter och De vises sten, Harry Potter och Hemligheternas kammare, Harry Potter och Fången från Azkaban, Harry Potter och Den flammande bägaren, Harry Potter och Fenixorden och Harry Potter och Halvblodsprinsen.
Passar bra ihop
|
De som köpt den här boken har ofta också köpt Harry Potter och Halvblodsprinsen (kartonnage) av J K Rowling | |||
|
Pris för båda:
391:-Köp
|
Fler böcker av J K Rowling
Harry Potter Adult Paperback Boxed Set: Adult EditionJ K Rowling (häftad) |
Harry Potter och De vises stenJ K Rowling (inbunden) |
The Tales of Beedle the BardJ K Rowling (inbunden) |
Fantastic Beasts and Where to Find ThemJ K Rowling (häftad) | |||
|
487:- Köp
|
79:- Köp
|
76:- Köp
|
56:- Köp
|
Kundrecensioner
Fantastisk!
2008-10-08 J
Jag vet inte hur många gånger hjärtat flög upp i halsgropen när jag läste denna boken! Man blir chockad gång på gång och det är svårt att hålla tårarna tillbaka när slutet närmar sig. Jag hoppas verkligen att J.K Rowling fortsätter att skriva böcker framöver!
helt underbar!!
2008-05-17 tack j.k. rowling :)
Harry potters sista del läs den missa den inte :) den får 5av5 i dena sista delen av harry potter så avslöjas många hemligheter missa den inte :)
Helt otroligt!
2008-02-04 weronica
Denna sista bok om Potter är häpnadsväckande bra. Jag kommer att sakna den lilla pojken som en vän. Hoppas det kommer fler böcker från J.K Rowling!
Underbar!
2008-01-15 Elizabeth J
Bättre än jag någonsin hade kunnat föreställa mig, det hände saker hela tiden. Tro mig, den är underbar. Läs den!
Grand finale...
2007-12-30 challe
Den sista boken om Harry Potter innehåller svaren på alla de frågor som väckts i de föregående böckerna. Författaren har på ett spännande och välskrivet sätt knutit samman berättelsen. För dig som behärskar engelskan i skrift, rekommenderas orginalspråket för ytterligare en dimension!