Swimming in the Dark (inbunden)
Fler böcker inom
Format
Inbunden (Trade Cloth)
Språk
Engelska
Antal sidor
208
Utgivningsdatum
2020-04-01
Förlag
William Morrow & Company
Dimensioner
218 x 145 x 20 mm
Vikt
272 g
Antal komponenter
1
Komponenter
Hardcover
ISBN
9780062890009
Swimming in the Dark (inbunden)

Swimming in the Dark

A Novel

Inbunden Engelska, 2020-04-01
199
Skickas inom 3-6 vardagar.
Fri frakt inom Sverige för privatpersoner.
Finns även som
Visa alla 5 format & utgåvor
Set in early 1980s Poland against the violent decline of communism, a tender and passionate story of first love between two young men, who soon find themselves on opposite sides of the political divide--a stunningly poetic and heartrending literary debut for fans of Andre Aciman, Garth Greenwell, and Alan Hollinghurst.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Swimming in the Dark
  2. +
  3. This Is How It Always Is

De som köpt den här boken har ofta också köpt This Is How It Always Is av Laurie Frankel (häftad).

Köp båda 2 för 308 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »