Michael Schumacher (inbunden)
Format
Inbunden (Hardback)
Språk
Italienska
Antal sidor
220
Utgivningsdatum
2006-10-01
Förlag
Tide-Mark Press
Illustratör/Fotograf
colour photos
Illustrationer
colour photos
Dimensioner
134 x 198 x 25 mm
Vikt
488 g
ISBN
9781594901492
Michael Schumacher (inbunden)

Michael Schumacher

Inbunden Italienska, 2006-10-01
159
Skickas inom 2-5 vardagar.
Fri frakt inom Sverige för privatpersoner.
Text in English and Italian. Michael Schumacher, the winner of seven Formula 1 world championships, is considered by many to be the best auto racer of all time. This book chronicles 'Schumy's' career from 1994 through 2004 in words and pictures, including a career timeline and listing of career highlights. Fans of Schumacher, Ferrari, and Formula 1 racing -- this book is for you.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Michael Schumacher
  2. +
  3. Fantastic Ferrari

De som köpt den här boken har ofta också köpt Fantastic Ferrari av Paolo D'Alessio (inbunden).

Köp båda 2 för 318 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Paolo D'Alessio

Bloggat om Michael Schumacher