A Strange Country (häftad)
Fler böcker inom
Format
Häftad (Trade Paper)
Språk
Engelska
Antal sidor
288
Utgivningsdatum
2020-04-01
Förlag
Europa Editions
Översättare
Alison Anderson
Dimensioner
208 x 130 x 28 mm
Vikt
340 g
Antal komponenter
1
ISBN
9781609455859
A Strange Country (häftad)

A Strange Country

Häftad Engelska, 2020-04-01
189
  • Skickas inom 5-8 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 159 kr för privatpersoner.
Finns även som
Visa alla 2 format & utgåvor
TARGET CONSUMER
. Literary Fiction
. Fantasy
. Historical KEY SELLING POINTS
. From author and translator of The Elegance of the Hedgehog, 54 weeks on the NYT bestseller list
. A literary-fantasy crossover title for fans of Christelle Dabos, Kazuo Ishiguro, Lev Grossman, Margaret Atwood
. For readers of Cloud Atlas by David Mitchell, Deathless by Catheryne M. Valente
. Set during a war whose central conflicts echo the current moment: border disputes, nationalism, European upheaval
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. A Strange Country
  2. +
  3. Single Rose

De som köpt den här boken har ofta också köpt Single Rose av Muriel Barbery (inbunden).

Köp båda 2 för 418 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Muriel Barbery