The Book of Clouds (inbunden)
Format
Inbunden (Hardback)
Språk
Engelska
Antal sidor
88
Utgivningsdatum
2018-05-03
Förlag
The Emma Press
Översättare
Mara Rozite, Richard O'Brien
Originalspråk
Latvian
Medarbetare
Melece, Anete (ill.)
Illustratör/Fotograf
Anete Melece
Dimensioner
154 x 217 x 14 mm
Vikt
328 g
ISBN
9781910139141
The Book of Clouds (inbunden)

The Book of Clouds

Inbunden Engelska, 2018-05-03
159
  • Skickas inom 5-8 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 159 kr för privatpersoner.
This evocatively illustrated book of poetry for children focuses on the nature and science of clouds, with high production values and an appeal to early scientific curiosity for fans of "The Wonder Garden" and "A Nest Is Noisy".
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. The Book of Clouds
  2. +
  3. The Kiosk

De som köpt den här boken har ofta också köpt The Kiosk av Anete Melece (inbunden).

Köp båda 2 för 308 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Juris Kronbergs