Agathe (häftad)
Format
Häftad (paperback)
Språk
Tyska
Antal sidor
155
Utgivningsdatum
2020-08-10
Förlag
btb
ISBN
9783442719556
Agathe (häftad)

Agathe

Roman

Häftad Tyska, 2020-08-10
129
  • Skickas inom 3-6 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 159 kr för privatpersoner.
»Ein kleines Buch voller Lust am Dasein. Schön!« Donna

Ein alternder Psychiater zählt die Tage bis zu seinem Ruhestand. Bald wird er die Türen seiner Praxis für immer hinter sich schließen. Doch eine letzte Patientin lässt sich nicht abwimmeln. Und die Gespräche mit Agathe verändern alles für ihn. Ist es jemals zu spät, um Nähe zuzulassen? Wer dieses Buch liest, möchte es sofort weiterempfehlen.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Agathe
  2. +
  3. Fermentieren

De som köpt den här boken har ofta också köpt Fermentieren av Anne-Cathrine Preißer, Antje De Vries (inbunden).

Köp båda 2 för 508 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Anne Cathrine Bomann

  • Agatha

    Anne Cathrine Bomann

    Set in 1940s Paris, this bittersweet international bestseller this is the perfect novel for fans of A Man Called Ove, My Name is Lucy Barton and The Guest Cat A psychiatrist is counting down towards his upcoming retirement. He lives alone in his c...