Som om du inte fanns (pocket)
Fler böcker inom
Format
Pocket
Språk
Svenska
Antal sidor
521
Utgivningsdatum
2017-11-15
Upplaga
1
Förlag
Norstedts
Översättare
Charlotte Hjukström
Originaltitel
Miss you
Dimensioner
156 x 110 x 34 mm
Vikt
276 g
SAB
Hce
ISBN
9789113081205
Som om du inte fanns (pocket)

Som om du inte fanns

(22 röster)
Pocket Svenska, 2017-11-15
55
Fåtal ex i lager. Skickas inom 1-2 vardagar.
Fri frakt inom Sverige över 149 kr för privatpersoner.
Finns även som
Visa alla 2 format & utgåvor
Tess och Doll ber en okänd kille ta en bild av dem tillsammans på Ponte Vecchio i Florens under en tågluff. Killen heter Gus och han är i Florens tillsammans med sina föräldrar för att komma över brodern Ross död i en skidolycka. Vad Tess och Gus inte vet är att deras vägar ska korsas ett flertal gånger under de närmaste sexton åren utan att de någonsin lär känna varandra. Inte förrän många år senare, när de möts i Florens igen, förstår de vad som hänt.

Som om du inte fanns är en finurligt konstruerad och annorlunda kärleksroman om den inre resa vi måste göra för att vi verkligen ska kunna möta vår själsfrände.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Som om du inte fanns
  2. +
  3. Midnattsrosen

De som köpt den här boken har ofta också köpt Midnattsrosen av Lucinda Riley (pocket).

Köp båda 2 för 110 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Kate Eberlen

  • Miss You

    Kate Eberlen

    A Richard and Judy Book Club pick and a Radio 2 Book Club Choice. Get to know Tess and Gus in Kate Eberlen's first novel, Miss You, perfect for fans of David Nicholls and Jojo Moyes. Tess and Gus are meant to be. They just haven't met properly yet...

Bloggat om Som om du inte fanns