-
Deckare
Som vanligt är Lee child en bra deckarförfattare. Enkel att hänga med i. Han som läser upp boken tyckte jag var sådär.
-
Klassisk Reacherbok
Det här var en rejäl bok, inte en tunn bok, inte en sån där bok man slutar att läsa halvvägs, inte någon tråkig bok utan en klassisk Reacherbok där människor med onda avsikter får vad dom förtjänar. :)
-
En liten uppryckning
Bättre än de senaste 8 böckerna men fortfarande långt från hans första 10. Saknar den gamla mera militär kopplingarna. Magnus Roseman som uppläsare, ni som gillar han snigel hastighet måste ha svårt att hänga med i nyhetssändningarna på TV. Kör alltid på 1.5ggrs hastighet för att få en normal hastighet.
-
Knappt läsvärd
Dålig handling, långsam, platt dialog, Reachers karaktär framställs tyvärr mer och mer som en mördarmaskin och mindre av en människa, Hoppas att detta var ett snedsteg som kommer att justeras i nästa bok.
-
Lätt rörig
Många paralella spår
Nog lättare att läsa än lyssna inte den bästa av hans böcker. Broderns bidrag till böckerna kan ifrågasättas. Kvaliteten har sjunkit
-
Inte den bästa boken i serien men bland de bättre.
Bitvis lite trög story men när det väl kommer i gång så är det klart spännande läsning.
-
Nja
Nja finns bättre böcker i serien.Händer inte så mycket.
-
Inte hans bästa!
Tillhör inte de bättre av Lee Childs 6 böcker om Reacher!
-
Reacher är bäst
Lika bra som vanligt och uppläsarens röst gjorde det bara bättre.