Klubben (inbunden)
Fler böcker inom
Format
Inbunden
Språk
Svenska
Serie
Hanna Mansouri (del 1)
Antal sidor
600
Utgivningsdatum
2024-03-25
Förlag
Bokförlaget Forum
Medarbetare
Olsson, Nils (form)
Dimensioner
235 x 160 x 42 mm
Vikt
741 g
SAB
Hc.01
ISBN
9789137509020

Klubben

(12 röster)  |   Läs 1 recension
Inbunden,  Svenska, 2024-03-25
239
  • Skickas från oss idag.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Finns även som
Visa alla 5 format & utgåvor
En död, naken man dumpas på Stureplan i Stockholm. Polisen kallar in alla resurser då mannen visar sig vara vd för världens största streamingtjänst. Kriminalkommissarie Hanna Mansouri har varit sjukskriven för utbrändhet men slungas nu rakt in i den komplexa utredningen. Det står snart klart att inget är vad det först ser ut att vara. Hanna och hennes kollegor ställs inför en härva av småkriminella losers som tagit sig vatten över huvudet, internationella konstligor och kicksökande överklass. Klubben är en virvlande spänningsroman med ett rikt och udda persongalleri. Det är den första delen i en ny serie om polisen Hanna Mansouri.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Klubben
  2. +
  3. Den sista utposten

De som köpt den här boken har ofta också köpt Den sista utposten av Mari Jungstedt (inbunden).

Köp båda 2 för 468 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Klubben. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. 5/5
    Madeleine (Stockholm), 15 april 2024

    En fullträff. Uppskattar speciellt det rappa språket, det fångar mig och känns ärligt. Sträckläste denna från början till slut. Längtar till uppföljaren.

Visa alla 1 recensioner

Fler böcker av Christian Unge