Bullar, bröd & brunch (inbunden) Spara 38%
Ingår i kampanjer:
Format
Inbunden
Språk
Svenska
Antal sidor
160
Utgivningsdatum
2022-08-30
Förlag
Bokförlaget Polaris
Medarbetare
Pousette, Ulrika (foto)
Dimensioner
258 x 198 x 21 mm
Vikt
773 g
SAB
Qcae
ISBN
9789177958376
Bullar, bröd & brunch (inbunden)

Bullar, bröd & brunch

(6 röster)
Inbunden,  Svenska, 2022-08-30
149 239 Du sparar 90 kr!
  • Skickas från oss inom 1-2 vardagar.
  • Fri frakt över 199 kr för privatkunder i Sverige.

Psst! Du kan just nu köpa ett signerat exemplar av Bullar, bröd & brunch, klicka här!

Finns det något bättre än bullar, bröd och brunch? Nej, blir det ögonblickliga svaret om du frågar Camilla Hamid. Olika sorters bullar och bröd och en lång, härlig brunch får alla på gott humör.

I den här boken har Camilla samlat sina bästa recept på bullar och smarriga fyllningar; kanelbullar, sticky buns, toscabullar och solskensbullar, för att bara nämna några oemotståndliga exempel. På brödsidan samsas bland annat lyxiga scones, tekakor och danskt rågbröd med sirapslimpa och ett gäng frasiga frallor och croissanter. Boken avslutas med flera härliga brunchrecept - ägg på olika sätt, pannkakor, lyxiga mackor, shakshuka, granola och massor av annat gott. Här finns allt du behöver för en underbar frukost, brunch eller fikastund!

Camilla Hamid är en av Sveriges främsta profiler inom bakning och har en oslagbar förmåga att skapa recept som inte liknar något vi tidigare sett. Camilla har tidigare gett ut böckerna Baka utan ugn (2019), Godare glass utan glassmaskin (2020) och Kaka på kaka, som blev Sveriges mest sålda kokbok år 2021. Utöver sitt omåttligt populära Instagram-kontot driver hon även den prisade bloggen My Kitchen Stories och syns regelbundet i tv. Camillas bakgrund som hemkunskapslärare borgar inte bara för en omistlig känsla för livets goda, utan även pedagogiska recept som alla kan lyckas med.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Bullar, bröd & brunch
  2. +
  3. Kaka på kaka : godare fika året runt

De som köpt den här boken har ofta också köpt Kaka på kaka : godare fika året runt av Camilla Hamid (inbunden).

Köp båda 2 för 438 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Camilla Hamid