Pretty Little Liars. Lögner (inbunden) Pretty Little Liars. Lögner
På topplistor
Fler böcker inom
Format
Pocket
Språk
Svenska
Serie
Pretty Little Liars (del 1)
Läsålder
Unga vuxna
Antal sidor
220
Utgivningsdatum
2020-04-15
Förlag
Modernista
Översättare
Jessica Danielsson
Originaltitel
Pretty Little Liars
Dimensioner
178 x 110 x 15 mm
Vikt
123 g
SAB
uHce
ISBN
9789178932641

Pretty Little Liars. Lögner

(1 röst)  |   Läs 1 recension
Pocket,  Svenska, 2020-04-15
19 89 Du sparar 79%
  • Skickas från oss inom 2-3 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Finns även som
Visa alla 1 format & utgåvor
Etta på New York Times Bestseller-lista!

»Kombinationen av spännande mysterium, romantik och värmande humor är beroendeframkallande.« | I Heart Fantasy

Första boken i Pretty Little Liars-serien, som sålt i över 4 miljoner exemplar världen över och ligger till grund för tv-serien med samma namn.

För tre år sedan försvann Alison efter en övernattningsfest och har inte synts till sedan dess. Hennes vänner vid elitskolan i Pennsylvania sörjde henne, men i hemlighet drog de samtidigt en lättnadens suck. Var och en av dem bar på en hemlighet som bara Alison hade känt till. Nu har de andra små hemligheter, smutsiga hemligheter som skulle kunna sänka dem i deras skvallerhungriga värld.
När de alla börjar få anonyma meddelanden och SMS växer paniken. Blir de förrådda av någon i sin egen krets? Eller ännu värre: Är Alison tillbaka?!?

SARA SHEPARD är en amerikansk ungdomsboksförfattare. Pretty Little Liars-serien är inspirerad av hennes uppväxt i det förortsområde som ligger väster om Philadelphia och kallas »The Main Line«. Pretty Little Liars-serien har sålt i över fyra miljoner exemplar och även gett upphov till den omåttligt populära TV-serien med samma namn.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Pretty Little Liars. Lögner
  2. +
  3. Pretty Little Liars. Syndig

De som köpt den här boken har ofta också köpt Pretty Little Liars. Syndig av Sara Shepard (inbunden).

Köp båda 2 för 38 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Pretty Little Liars. Lögner. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Oj detta var en bok Helt i min smak!

    Vill läsa bok nummer två NU!

    Det här är den första boken av sexton i serien om de fem tjejerna Alison, Spencer, Aria, Emily och Hanna. Och WOW vad jag tyckte om den!

    Vi får endast träffa Alison i bokens första kapitel; sen försvinner hon spårlöst och vi återser inte de andra tjejerna för en tre år senare. Då har gruppen splittrats mycket pågrund av det som hänt runt Alison; men det finns en hel del hemligheter som gruppen bär på som gör att någon börjar skicka meddelande til... Läs hela recensionen

Visa alla 1 recensioner

Fler böcker av Sara Shepard