Super-Charlie och morotsmassakern (inbunden)
Fler böcker inom
Format
Inbunden (Halvklotband)
Språk
Svenska
Serie
Super-Charlie (del 12)
Läsålder
3-6 år
Antal sidor
40
Utgivningsdatum
2022-09-05
Förlag
Bonnier Carlsen
Medarbetare
Persson, Richard (form)
Illustratör/Fotograf
Therese Vildefall
Dimensioner
297 x 222 x 7 mm
Vikt
422 g
SAB
Hcf
ISBN
9789179771508

Super-Charlie och morotsmassakern

Inbunden,  Svenska, 2022-09-05
149
  • Skickas från oss inom 2-3 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Finns även som
Visa alla 3 format & utgåvor
Hjälp Super-Charlie - bli en hjälte du också!

Camilla Läckberg är en stolt och engagerad ambassadör för Barncancerfonden. Därför skänker hon 10 % av sina intäkter från den här boken till forskningen om barncancer. Tack för att du köper boken och är med och bidrar!

Familjen har fått morotsfeber. Det enda de tjatar om - och äter - är morötter. Morötter till frukost, lunch och middag. Och Super-Charlie har fått nog! Inte en enda morot till tänker han äta. Men efter några dagar vaknar han en morgon och upptäcker att alla superkrafter har försvunnit. Kan det ha med morötterna att göra ...?

"Super-Charlie och morotsmassakern" är den tolfte fristående boken om barnens egen superhjälte. Deckardrottningen Camilla Läckbergs träffsäkra skildring av det smått kaotiska familjelivet och illustratören Therese Vildefalls fartfyllda bilder gör böckerna om den kaxiga Super-Charlie till barnens favoriter.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Super-Charlie och morotsmassakern
  2. +
  3. Super-Charlie och bajsexplosionen

De som köpt den här boken har ofta också köpt Super-Charlie och bajsexplosionen av Camilla Läckberg, Therese Vildefall (inbunden).

Köp båda 2 för 296 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av författarna