När dolda sorger bleknat (e-bok)
Format
Ljudbok
Filformat
Ljudbok, MP3 (5-minutersspår) (296.6 MB)
Språk
Svenska
Serie
Anki Karlsson (del 7)
Inläsare
Anna Maria Käll
Utgivningsdatum
2024-11-05
Förlag
Lind & Co Förlag
Medarbetare
Scheutz, Sofia (form)
SAB
Hc.01
ISBN
9789180528689

När dolda sorger bleknat Ljudbok

(65 röster)  |   Läs 3 recensioner
Ljudbok,  Svenska, 2024-11-05

Styckköp

149

Finns i Bokus Play

Från 79 kr/mån
Finns även som
Visa alla 4 format & utgåvor
När Anki fyller år slår hennes ständige parhäst Tryggve på stort och ger henne en resa till Österrike i present. En dag när de sitter på kafé och planerar resan träffar de på och börjar prata med familjen Öberg, som blir intresserade - de funderar nämligen också på att göra en liknande resa. Några månader senare är det äntligen dags för Anki och Tryggve att ge sig av på sin tågresa, och döm som deras förvåning när de anländer till byn Altweg och stöter på inga mindre än hela familjen Öberg från Gotland! Strax därefter, när den öbergska festen ska gå av stapeln, tar allt dock en mycket olycksbådande vändning då Anki hittar Gert Öbergs svärson död och inrullad i en matta
Väl hemma på Gotland igen hoppas Anki och Tryggve på lite mer lugn och ro, men då drabbas familjen Öberg av ytterligare ett mystiskt dödsfall. Anki och Tryggve får än en gång med gemensamma krafter försöka lösa en mordgåta där inget är som det först verkar.

MARIANNE CEDERVALL är författaren bakom böckerna om radarparet Mirjam och Hervor. 2020 inledde hon en ny cosy crime-serie om deckarprästen Samuel. När dolda sorger bleknat är den sjunde boken i hennes populära Gotlandsbaserade serie om mysterielösarduon Anki och Tryggve.

Sagt om Mariannes böcker:

"Det är, så som det ska vara, omväxlande mysighet och dramatik."
YSTADS ALLEHANDA
Visa hela texten

Kundrecensioner

Det finns 3 recensioner av När dolda sorger bleknat. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Mysig
    -, 8 april 2025

    Mysig och spännande bok. Ser framemot nästa bok om Anki och Tryggve och deras äventyr. Som vanligt alltid lika trevligt att lyssna till Anna Maria Käll.

  2. Seg start men bra på slutet
    -, 21 november 2024

    Boken var trög i början och det kändes som jag lyssnade på en saga. På slutet blev boken mer spännande .

  3. Lyssna.
    -, 17 november 2024

    Det började lite segt för att bara bli bättre och bättre.

Visa alla 3 recensioner

Fler böcker av Marianne Cedervall