Airfryer : grundbok med nya och klassiska recept (inbunden)
Format
Inbunden
Språk
Svenska
Antal sidor
250
Utgivningsdatum
2024-04-15
Förlag
Bokförlaget Polaris
Översättare
Leo Gefvert
Dimensioner
258 x 198 x 29 mm
Vikt
1040 g
SAB
Qcaat
ISBN
9789180662031

Airfryer : grundbok med nya och klassiska recept

(12 röster)  |   Läs 2 recensioner
Inbunden,  Svenska, 2024-04-15
259
Tillfälligt slut – klicka "Bevaka" för att få ett mejl så fort boken går att köpa igen.
"Genom personlig och trevlig inledning leds läsaren in i en helt ny airfryer-värld. Från förrätt till dessert, allt som behövs är en airfryer. Denna kokbok bjuder på många, nya, och klassiska recept som jag inte trodde kunde genomföras med endast en maskin." / Mariestads-Tidningen

Krispigt, saftigt, gott, hälsosamt och enkelt! Skandinaviens airfryerdrottning visar vägen.

Med den här airfryer-kokboken får du massor av nya och klassiska recept, tillsammans med de bästa tipsen på hur du får maten både krispig och saftig. Att använda en airfryer är det bästa du kan göra för att spara tid i vardagen. Med hjälp av kraftigt cirkulerande varmluft gör airfryern att maten tillagas snabbare samtidigt som du behöver mindre fett i matlagningen.

Boken innehåller över hundra recept på allt från snacks, frysmat och förrätter till grönsaker, kött och fisk. Här finns även tips på inställningar, tider och en konverteringstabell från ugn till airfryer. Britt Andersen är Skandinaviens okrönta airfryerdrottning. Här samlar hon sina bästa knep och rätter, vilket gör detta till den definitiva guiden för alla som vill börja använda en airfryer.

Röster om boken:

"Airfryer är en kokbok med en imponerande samling recept, men också en hyllning till denna hushållsapparat. De över 100 enkla och välformulerade recepten är indelade i fyra huvudgrupper, inklusive smårätter, huvudrätter och efterrätter. Betyg 4/5. Mycket bra." Bibliotekstjänst
Visa hela texten

Kundrecensioner

Det finns 2 recensioner av Airfryer : grundbok med nya och klassiska recept. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Lättfattlig
    Kerstin Ulla, 5 februari 2025

    För mig som nybörjare var den mycket bra. Lätta goda recept och tydliga instruktioner. Skulle önskat att näringsinnehåll stod i recepten.

  2. God hjälp för nybörjare
    Stig Lennart Bensryd, 18 juni 2024

    Förutom en bra introduktion till användning av en airfryer med tips om tillbehör så innehåller boken många trevliga recept anpassade till produkten.

Visa alla 2 recensioner

Fler böcker av Britt Andersen