-
Kakboksfavoriten står sig väl i konkurransen..
Har en ganska tidig upplaga, väl använd. Tyckte det var dags att få en fräschare bok som dessutom är uppdaterad. En del har ju hänt och förändrats genom åren.
-
Nja
Har några av de äldre upplagorna och ville uppdatera mig. Vackert formgiven i retrostil men blev lite besviken. De tillkomna recepten "american style" tilltalade mig inte, så mina gamla upplagor fungerar bättre. Om man nu vill uppdatera saknas t ex gluten- och laktosfria varianter vilket var synd.
-
Klassiker som blivit ännu bättre
Mycket bra jobb av Mia Öhrn. Jag har flera årgångar bakåt och hon har verkligen lyckats att både bevara de gamla goda klassikerna och hitta nya vägar. Mycket bra kakbok - med denna behöver man ingen annan.
-
Alltid kul med kakor
Modern och bra uppdatering av en gammal goding, även om kakor inte är något vår kropp behöver, så är det både kul att baka, samt gott att äta ibland !