-
Lärorik och spännande
Mycket bra och informativ. Högaktuell 2022.
-
Påhittad historia eller verklighet?
Anders Jallai bygger med nogrann bakgrundskontroll och tydliga källor samt säkert många egna erfarenheter upp trovärdiga berättelser som underhåller samtidigt som de öppnar upp ögonen för att allt inte alltid är vad det ser ut som. Avslutade denna i början av veckan och har redan slängt mig över nästa. Hoppas du aldrig slutar skriva.
-
Mycket bra
- (Stockholm),
19 oktober 2021
Alltid lika välskrivet av Anders J. Bra uppläsare också, avkoppling som bäst.
-
Intressant
Den var super spännande o en mycket bra uppläsare som verkligen gjorde det ännu mer spännande.
-
Välskriven
Den är bra skrivet dock lite dåligt avslutning bra historia som får en alldeles för snabb avslut.
Ej lika bra som föregående böckerna.
-
Bra intrig!
Har inte läst hans böcker kronologiskt men träffsäker story.
-
Helt ok
Ikke Jalla's beste bok, men helt ok underholdning. Synes ikke alt som skjer der er like sannsynelig og på slutten virker det som om han har tatt seg for dårlig tid.
-
Intressant och spännande
Jallai fångar alltid mitt intresse med sina faktabaserade inslag, särskilt i den här boken då den tar upp ett högaktuellt ämne. Modin själv är starkare än någonsin.
Förstklassig läsning och spänning.
-
HELT SUVERÄN. SOM vanligt lyckas jallai få det...
HELT SUVERÄN. SOM vanligt lyckas jallai få det otänkbara till att bli tänkbart. rekommenderas varmt.
-
Rätt bra!
Inte den bästa som författaren skrivit ! Men den är helt klart läsvärd!
-
Grymt bra likt alla böckerna om Anton Modin
Kung Anders Jallai, hela serien är oslagbar! Hög spänning från början till slut i kombo med känsla för fakta och research.
-
Som hans andra böcker i serien
Bra spännande och inte minst intressant!!! Denna blandning av fiktion och fakta