Roxy (häftad)
Fler böcker inom
Format
Häftad (Paperback / softback)
Språk
Engelska
Antal sidor
192
Utgivningsdatum
2016-04-21
Upplaga
UK ed.
Förlag
World Editions
Översättare
Michele Hutchison
Medarbetare
Visser, Eric (ed.)
Dimensioner
214 x 136 x 15 mm
Vikt
227 g
ISBN
9789462380646
Roxy (häftad)

Roxy

Häftad Engelska, 2016-04-21
119
Skickas inom 10-15 vardagar.
Fri frakt inom Sverige över 159 kr för privatpersoner.
Kan tyvärr inte längre levereras innan jul.
Finns även som
Visa alla 2 format & utgåvor
A novel about a woman whose husband and his lover are killed in a car crash. But she's not looking for consolation, she's looking for an enemy. With appeal to fans of A.M. Homes and Haruki Murakami.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Roxy
  2. +
  3. Craving

De som köpt den här boken har ofta också köpt Craving av Esther Gerritsen (häftad).

Köp båda 2 för 238 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Esther Gerritsen

  • Craving

    Esther Gerritsen

    A fearless, unprejudiced investigation of the shadows of the human mind, a novel about a mother and a daughter tormenting each other with good intentions.