Ditari i Ana Frankut (häftad)
Format
Häftad (Paperback / softback)
Språk
Albanska
Antal sidor
250
Utgivningsdatum
2021-11-15
Förlag
Rl Books
Illustrationer
Black & white illustrations
Dimensioner
216 x 140 x 16 mm
Vikt
263 g
Antal komponenter
1
Komponenter
322:B&W 5.5 x 8.5 in or 216 x 140 mm (Demy 8vo) Perfect Bound on Groundwood w/Gloss Lam
ISBN
9789928324245
Ditari i Ana Frankut (häftad)

Ditari i Ana Frankut

Häftad Albanska, 2021-11-15
242
  • Skickas inom 5-8 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 159 kr för privatpersoner.
"Ditari i Ana Frankut" nuk u shkrua si vepr letrare, por jan shnimet e thjeshta t nj vajze t re n periudhn e formimit t personalitetit t saj. Kjo vajz e kalon periudhn e adoleshencs n kushte t tmerrshme t mungess t gjrave t domosdoshme pr at mosh, si: ushqimit, ajrit, drita dhe liria.

Ana rridhte nga nj familje ifute q u transferua n Holand me t ardhur n fuqi nazistt. Po edhe ktu pushtimi nazist i 1940-s dhe ndjekjet kundr ifutve e detyruan familjen Frank, bashk me disa miq, familjen ifute Van Dan dhe dentistin Dusel, t hidheshin n ilegalitet me ndihmn e disa holandezve, q morn prsipr t'i fshihnin. Kjo periudh ilegaliteti zgjati dy vjet, gjersa gestapoja arriti t'i gjente e t'i arrestonte. Tr ifutt e fshehur, me prjashtim t Oto Frankut, babait t Ans, q mbeti gjall, e mbaruan jetn npr kampet e prqendrimit, ku u mbylln nga nazistt. Dy npunse holandeze, q e kishin ndihmuar familjen Frank gjetn n strehimin ku qen fshehur ata, pas bastisjes s gestapos, ditarin e Ans, q n vitin 1947 do t botohej dhe do t zgjonte admirim te lexuesit.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Ditari i Ana Frankut
  2. +
  3. Kanuni I Leke Dukagjinit

De som köpt den här boken har ofta också köpt Kanuni I Leke Dukagjinit av At Shtjefen Gjecovi (häftad).

Köp båda 2 för 488 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Ana Frank