Passar bra ihop
|
De som köpt den här boken har ofta också köpt Sju jävligt långa dagar (pocket) av Jonathan Tropper | |||
|
Pris för båda:
|
Kundrecensioner
Det finns 5 recensioner av Hundar, hus och hjärtats längtan. Betygsätt och recensera pocketen du också - du kan vinna 200 kr varje månad i tävlingen "Månadens recension".
Lena Arthursson, 25 april 2013
En riktig feel-good bok som jag njöt av att läsa. Jag kände Juliets sorg och längtan efter att få ordning på huset. Har läst bok 1 i serien också, Ensamma hjärtan och hemlösa hundar, och ser fram emot att få läsa den tredje delen.
Gullvi Jonsson, 15 april 2013
Jag tyckte mycket bra om hela serien (3 böcker). Feelgood-romaner med trevligt språk, relationer och vardaglig handling. Tidstypiskt persongalleri, den duktiga flickan, stressen med livspusslet och både trevliga och mindre trevliga män, som inte är helt problemfria.
Anita Gustavsson, 10 april 2013
Tycker boken var väldigt bra, hon är så jordnära och skriver sådant som kan hända i
verkligheten. Att det även är hundar med gör det trevligare., det är ju oxå litet kärlek
och intriger. Man njuter.
Fler böcker inom
- Språk: Svenska
- Antal sidor: 429
- Utg.datum: 2012-10-15
- Förlag: Bonnier Pocket
- Översättare: Marianne Mattsson
- Originaltitel: Walking back to happiness
- Medarbetare: Hammarström, Helena (form)
- Dimensioner: 178 x 110 x 27 mm
- Vikt: 226 g
- ISBN: 9789174292862
Fler böcker av Lucy Dillon
Och så levde de lyckligaLucy Dillon
Ljudbok
246:-
|
The Secret of Happy Ever AfterLucy Dillon
Häftad
82:-
|
Ensamma hjärtan och hemlösa hundarLucy Dillon
Pocket
48:-
|
Walking Back to HappinessLucy Dillon
Häftad
102:-
|
