Filtrera

Språk
  • (20)
  • (15)
  • (4)
  • Visa alla
Ämne
  • (34)
Format
  • (5)
  • (3)
  • (7)
  • (10)
  • (5)
  • (13)
  • (3)
Nyheter
  • (1)
  • (1)
Utgivningsår
  • (1)
  • (14)
  • (17)
  • (10)
  • (4)
Inspiration
  • (8)
  • (1)
Pris
  • (14)
  • (33)
Leveranstid
  • (8)
  • (12)
  • (34)

Sökresultat

Sökningen "emelie schepp" gav 46 träffar.

Sortering:
  1. Jana Berzelius, del 4:

    Pappas pojke

    av Emelie Schepp

    Inbunden, Svenska, 2017-08-21, ISBN 9789150924435

    En varm sommarkväll ringer en sexårig pojke till sin pappa. Skräck-slagen berättar han att någon har tagit sig in i familjens hus i Norr-köping. Det är det sista som hörs från pojken innan han försvinnerspårlöst. Åklagare Jana Berzelius lede...

  2. Jana Berzelius, del 1:

    Märkta för livet

    av Emelie Schepp

    Pocket, Svenska, 2015-03-18, ISBN 9789175033891
    (115 röster)

    "En sträckläsningsbok." Sofie Sarenbrant, TV4 En sommardag 1991 vaknar nioåriga Jana Berzelius upp på ett sjukhus. Hon har inget minne av vem hon är eller var hon kommer ifrån. Tjugoett år senare får hon, som framgångsrik åklagare, uppdr...

  3. Jana Berzelius, del 3:

    Prio ett

    av Emelie Schepp

    Pocket, Svenska, 2017-03-14, ISBN 9789175036229
    (49 röster)

    Årets deckarförfattare 2016 Crimetime Specsavers Award EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström som gör allt för att rädda hennes liv. Då ytterligare...

  4. Jana Berzelius, del 2:

    Vita spår

    av Emelie Schepp

    Pocket, Svenska, 2016-03-17, ISBN 9789175035130
    (111 röster)

    Av författaren till succén Märkta för livet Ett X2000-tåg står stilla på Norrköpings centralstation i den kalla vinternatten. Ombord har en ung kvinna hittats död. Hennes fingrar är blodiga och från munnen droppar ett vitt skum. Det visar sig att ...

  5. Jana Berzelius, del 3:

    Prio ett

    av Emelie Schepp

    Inbunden, Svenska, 2016-05-16, ISBN 9789146230274
    (43 röster)

    Hot eller räddning? EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström som gör allt för att rädda hennes liv. Då ytterligare ett offer hittas går den ohyggliga...

  6. Prio ett

    av Emelie Schepp

    E-bok, Svenska, 2016-05-16, ISBN 9789146230281
    (2 röster)

    Hot eller räddning? EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström som gör allt för att rädda hennes liv. Då ytterligare ett offer hittas går den ohyggliga...

  7. Vita spår

    av Emelie Schepp

    E-bok, Svenska, 2015-05-19, ISBN 9789146226208
    (2 röster)

    Dubbel agenda Ett X2000-tåg står stilla på Norrköpings centralstation i den kalla vinternatten. Ombord har en ung kvinna hittats död. Hennes fingrar är blodiga och från munnen droppar ett vitt skum. Det visar sig att kvinnan på tåget inte har rest...

  8. Jana Berzelius, del 1:

    Märkta för livet

    av Emelie Schepp

    Storpocket, Svenska, 2014-09-17, ISBN 9789146226512
    (17 röster)

    "En sträckläsningsbok." Sofie Sarenbrant, TV4 En sommardag 1991 vaknar nioåriga Jana Berzelius upp på ett sjukhus. Hon har inget minne av vem hon är eller var hon kommer ifrån. Tjugoett år senare får hon, som framgångsrik åklagare, uppdr...

  9. Jana Berzelius, del 2:

    Vita spår

    av Emelie Schepp

    Storpocket, Svenska, 2015-10-14, ISBN 9789146230106
    (22 röster)

    Dubbel agenda Ett X2000-tåg står stilla på Norrköpings centralstation i den kalla vinternatten. Ombord har en ung kvinna hittats död. Hennes fingrar är blodiga och från munnen droppar ett vitt skum. Det visar sig att kvinnan på tåget inte har rest...

  10. Jana Berzelius, del 3:

    Prio ett

    av Emelie Schepp

    Storpocket, Svenska, 2016-10-17, ISBN 9789146232858
    (19 röster)

    Hur långt är du beredd att gå för att få reda på sanningen? EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström. Han gör allt för att rädda hennes liv men begår...

  11. Märkta för livet

    av Emelie Schepp

    Ljudbok, Svenska, 2014-09-17, ISBN 9789173488938
    (1 röst)

    "En sträckläsningsbok." Sofie Sarenbrant, TV4 En sommardag 1991 vaknar nioåriga Jana Berzelius upp på ett sjukhus. Hon har inget minne av vem hon är eller var hon kommer ifrån. Tjugoett år senare får hon, som framgångsrik åklagare, uppdraget att l...

  12. Märkta för livet

    av Emelie Schepp

    E-bok, Svenska, 2014-06-16, ISBN 9789146226864
    (1 röst)

    "En sträckläsningsbok." Sofie Sarenbrant, TV4 En sommardag 1991 vaknar nioåriga Jana Berzelius upp på ett sjukhus. Hon har inget minne av vem hon är eller var hon kommer ifrån. Tjugoett år senare får hon, som framgångsrik åklagare, uppdraget att l...

  13. Jana Berzelius, del 3:

    Prio ett

    av Emelie Schepp

    CD-bok, Svenska, 2016-05-16, ISBN 9789174333275
    (1 röst)

    Hot eller räddning? EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström som gör allt för att rädda hennes liv. Då ytterligare ett offer hittas går den ohyggliga...

  14. Almas Robadas

    av Emelie Schepp

    Häftad, Spanska, 2016-10-25, ISBN 9780718092337
  15. Jana Berzelius, del 1:

    Märkta för livet

    av Emelie Schepp

    Mp3-skiva, Svenska, 2014-09-17, ISBN 9789173488921
    (4 röster)

    "En sträckläsningsbok." Sofie Sarenbrant, TV4 En sommardag 1991 vaknar nioåriga Jana Berzelius upp på ett sjukhus. Hon har inget minne av vem hon är eller var hon kommer ifrån. Tjugoett år senare får hon, som framgångsrik åklagare, uppdr...

  16. Jana Berzelius, del 3:

    Prio ett

    av Emelie Schepp

    Mp3-skiva, Svenska, 2016-05-16, ISBN 9789176470671
    (4 röster)

    Hot eller räddning? EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström som gör allt för att rädda hennes liv. Då ytterligare ett offer hittas går den ohyggliga...

  17. Jana Berzelius, del 2:

    Vita spår

    av Emelie Schepp

    Mp3-skiva, Svenska, 2015-05-19, ISBN 9789173489485
    (1 röst)

    Dubbel agenda Ett X2000-tåg står stilla på Norrköpings centralstation i den kalla vinternatten. Ombord har en ung kvinna hittats död. Hennes fingrar är blodiga och från munnen droppar ett vitt skum. Det visar sig att kvinnan på tåget inte har rest...

  18. Jana Berzelius, del 1:

    Märkta för livet

    av Emelie Schepp

    CD-bok, Svenska, 2015-04-20, ISBN 9789174131420
    (1 röst)

    "En sträckläsningsbok." Sofie Sarenbrant, TV4 En sommardag 1991 vaknar nioåriga Jana Berzelius upp på ett sjukhus. Hon har inget minne av vem hon är eller var hon kommer ifrån. Tjugoett år senare får hon, som framgångsrik åklagare, uppdr...

  19. Jana Berzelius, del 2:

    Vita spår

    av Emelie Schepp

    CD-bok, Svenska, 2015-05-19, ISBN 9789174332865
    (1 röst)

    Dubbel agenda Ett X2000-tåg står stilla på Norrköpings centralstation i den kalla vinternatten. Ombord har en ung kvinna hittats död. Hennes fingrar är blodiga och från munnen droppar ett vitt skum. Det visar sig att kvinnan på tåget inte har rest...

  20. Prio ett

    av Emelie Schepp

    Ljudbok, Svenska, 2016-05-16, ISBN 9789176511992

    Hot eller räddning? EN TIDIG MORGON i mars hittas en kvinna svårt sargad i sin lägenhet i Norrköping. Först på plats är ambulanssjuksköterskan Philip Engström som gör allt för att rädda hennes liv. Då ytterligare ett offer hittas går den ohyggliga...

  21. Vita spår

    av Emelie Schepp

    Ljudbok, Svenska, 2015-05-19, ISBN 9789173489492
    (1 röst)

    Dubbel agenda Ett X2000-tåg står stilla på Norrköpings centralstation i den kalla vinternatten. Ombord har en ung kvinna hittats död. Hennes fingrar är blodiga och från munnen droppar ett vitt skum. Det visar sig att kvinnan på tåget inte har rest...

  22. Marked For Life

    av Emelie Schepp

    E-bok, Engelska, 2016-06-16, ISBN 9781474050845

    WINNER OF THE SPECSAVERS READERS CHOICE AWARD 2016In Lindo, on the Swedish coast, a man has been found brutally murdered in his own home.The victim, Hans Juhlen, had no shortage of enemies. But the case stalls when a child's handprint is found inc...

  23. Marked For Revenge

    av Emelie Schepp

    E-bok, Engelska, 2017-06-01, ISBN 9781474050937

    Swedish public prosecutor Jana Berzelius is back in the twisted second instalment of Emelie Schepp's award-winning series, perfect for fans of Jo Nesbo and Stieg Larsson.When a girl overdoses smuggling drugs across the Swedish border, the trail po...

  24. Marked for Revenge

    av Emelie Schepp

    Pocket, Engelska, 2017-08-01, ISBN 9780778330295
  25. Slowly We Die: A Thriller

    av Emelie Schepp

    Inbunden, Engelska, 2018-06-01, ISBN 9780778319665
  26. Marked for Life

    av Emelie Schepp

    Inbunden, Engelska, 2016-06-01, ISBN 9780778319566
  27. Marked For Life

    av Emelie Schepp

    Häftad, Engelska, 2017-06-01, ISBN 9781848455375

    WINNER OF THE SPECSAVERS READERS CHOICE AWARD 2016In Lindo, on the Swedish coast, a man has been found brutally murdered in his own home.Public prosecutor Jana Berzelius steps in to lead the investigation. Young and brilliant but emotionally cold,...

  28. Marked for Revenge: A Thriller

    av Emelie Schepp

    Inbunden, Engelska, 2017-02-01, ISBN 9780778319658
  29. Marked for Life

    av Emelie Schepp

    Pocket, Engelska, 2016-12-01, ISBN 9780778319726
  30. Marked for Revenge

    av Emelie Schepp, Kristen Potter

    CD-bok, Engelska, 2017-02-28, ISBN 9781470835118