Jag är Zlatan: Zlatans egen berättelse
(e-bok)av David Lagercrantz
- Format:
- E-bok (EPUB med vattenmärke, 10.1 MB)
- Utgiven:
- 2011-11-09
- Språk:
- Svenska
För första gången får vi hela sanningen om Zlatan Ibrahimovic.
Fler böcker av David Lagercrantz
Syndafall i WilmslowDavid Lagercrantz (ljudbok) |
Jag är Zlatan Ibrahimovic : min historiaZlatan Ibrahimovic, David Lagercrantz (ljudbok) |
Himmel över EverestDavid Lagercrantz (e-bok) |
Allein auf den EverestGöran Kropp, David Lagercrantz (häftad) | |||
|
109:- Köp
|
229:- Köp
|
45:- Visa
|
98:- Köp
|
Kundrecensioner
Betyg: 3 av 5
2012-02-04 Britt-Marie "Bim" Kullin
Jag tycker mycket om att läsa biografier, men däremot inte att läsa om fotboll. Så därför blev jag kluven av den är boken. Den delen som handlade om den privata Zlatan tyckte jag var mycket intressant och bra. Men alldeles självklart så är det ju också massor om fotboll i boken, och det tyckte jag mest var tråkigt att läsa om. Självklart så är jag ju helt fel målgrupp för boken. Tror att om man älskar fotboll, så tycker man nog väldigt mycket om boken. Men av mig får den bara ett medelbetyg.
Riktigt, riktigt bra!
2011-12-16 Frida J
Denna boken var väldigt bra och underhållande. Känns som Zlatan verkligen berättar allt och inte undanhåller nått. Jag hatar fotboll i vanliga fall, men efter att ha läst denna boken skulle jag vilja ha en film med alla de matcher han refererar till för att få se alla mål och få ett ansikte på namnen i boken. Nu väntar jag bara på att Helena ska skriva sin biografi så man får höra hur hon såg på Zlatan när dom först träffades och på hur det sedan utvecklades.
Super bra!
2011-11-14 May
Tycker om att läsa själbiografi böckerna fast jag tror inte att det gå just att jämföra de med varandra, vi är alla så olika som tur är och vissa människor har det "lila extra" som det gör att just de är som de är och att de har någonting att berätta som fångar läsarens intresse! Det är en underhållande bok, skriven på det sättet att alla kan läsa och förstå denna, med sympatiska inslag blandat med den andra sidan av livet där det vissa har det svårare och tuffare men ändå klarar av det på sitt sätt och få ur det det bästa som de kan det! Samtidigt få man veta mer om den professionella livet vad det gäller fotbollen, och vi människor vill gärna blir informerade eller hur...hur som helst jag skulle vilja rekommendera boken till alla från 7 upp till 77 år gamla!
