Fika i lä (inbunden)
Format
Häftad (Danskt band)
Språk
Svenska
Antal sidor
137
Utgivningsdatum
2016-11-04
Upplaga
1
Förlag
Votum & Gullers Förlag
Medarbetare
Sjödelius, Johan (form) / Broman, Annika (foto)
Dimensioner
265 x 200 x 14 mm
Vikt
630 g
SAB
Qcae
ISBN
9789187283987

Fika i lä

(1 röst)
Häftad,  Svenska, 2016-11-04
225
  • Skickas från oss inom 2-3 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
"Fika i lä är ett smycke för både öga och gom.
Kristina Rydälv Kåreby, BTJ-häftet nr 3, 2017.

Fika är fantastiskt och något vi knappt kan leva utan!
I boken Fika i lä får vi följa med ut i Göteborgs vackra skärgård. En hänförande vacker idyll med glittrande hav, blankslipade klipphällar och måsarnas skri. Vi åker ut till holmar och skär, sitter i trädgårdsbersån eller slår oss ner i gröngräset.

Fika i lä bjuder på fika för alla sorters tillfällen och smaklökar! Här finns allt från festligt fika med lyxiga och vackra tårtor, till förmiddagsfika med härlig müsli, knaprigt knäckebröd, färskost och marmelad - allt hemlagat förstås. Du hittar också t ex bryggfika bestående av läckra mördegskakor med maräng och seglarbullar med hemgjord björnbärsdricka till.

I boken mixas underbara och lättillgängliga recept med förstummande vackra bilder tagna i fantastisk skärgårdsmiljö. Givetvis med skärgårdsbor och den svalkande havsbrisen runtomkring.
Fika i lä är helt enkelt perfekt för dig som inte kan leva utan fika. Och gärna sitter i lä en vacker sommardag.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Fika i lä
  2. +
  3. Baka med frukt & grönt : en glutenfri blandning av sött och salt

De som köpt den här boken har ofta också köpt Baka med frukt & grönt : en glutenfri blandning... av Birgitta Höglund (inbunden).

Köp båda 2 för 432 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »