Styrka i klimakteriet : optimera träningen, maten och måendet (kartonnage) Spara 16%
Fler böcker inom
Format
Inbunden (Hardback)
Språk
Svenska
Antal sidor
208
Utgivningsdatum
2025-07-24
Förlag
Bonnier Fakta
Medarbetare
Ristilä, Kai (form) / Eidenberg Adamo, Lina (foto)
Dimensioner
25 x 245 x 200 mm
Vikt
270 g
SAB
Rag
ISBN
9789178877119

Styrka i klimakteriet : optimera träningen, maten och måendet

(8 röster)  |   Läs 4 recensioner
Inbunden,  Svenska, 2025-07-24
209 249 Du sparar 40 kr!

10% rabatt på allt med kod NYSTART26

Gäller t.o.m. 25 januari. Villkor.

  • Skickas från oss på måndag
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Känner du inte igen dig själv längre? Går du igenom både fysiska och emotionella förändringar trots att du äter, tränar och lever som vanligt? Många kvinnor upplever detta under klimakteriet - en övergångsfas som kan sträcka sig över flera decennier och som ofta känns både förvirrande och överväldigande. Men det finns hopp. Intresset för klimakteriet växer, och forskningen tar stora kliv framåt, men saknas fortfarande konkreta verktyg och praktiska lösningar.

I den här lösningsorienterade boken för kvinnor i klimakteriet delar hälsocoachen och licensierade personliga tränaren Olga Rönnberg med sig av sina bästa råd om mat, träning och livsstil för att göra din nya fas i livet både hanterbar och kraftfull - så att du kan må bättre och känna dig starkare än någonsin.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Styrka i klimakteriet : optimera träningen, maten och måendet
  2. +
  3. 90-dagarsmetoden

De som köpt den här boken har ofta också köpt 90-dagarsmetoden av Jonathan Fogelberg (kartonnage).

Köp båda 2 för 458 kr

Kundrecensioner

Det finns 4 recensioner av Styrka i klimakteriet : optimera träningen, maten och måendet. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Hjälpsam
    Camilla A, 12 augusti 2025

    Bra bok gällande information om kost och träning i klimakteriet samt gav mig inspiration att sätta igång med mitt eget tränande.

  2. Mycket bra och informativ bok
    Susanne , 12 augusti 2025

    Väldigt bra och utförlig bok om vad som händer i klimakteriet och förklimakteriet. Denna skulle alla kvinnor läsa. Bra med en teoridel, kostdel och träningsdel. Gillade särskilt beskrivningen av symptom, så många symptom som jag inte tänkt på kunde tillhöra klimakteriet. Jag rekommenderar den varmt!

  3. Bra recept
    Carina W, 6 augusti 2025

    Bra recept. Olga har många kloka råd om kost och träning. Inga konstigheter, bra för kvinnor som vill bli starka och må bra.

  4. Inte vad jag väntade mig
    Ulrika Fernström, 6 augusti 2025

    För mig gav den inget nytt. Mest bilder på författaren. Jag ville ha mer handfast. Trist för en sådan bok behövs.

Visa alla 4 recensioner