Spänning!
Du blir fast i boken direkt. Väldigt spännande och lättläst och från flera personers perspektiv. Klart en toppenbok på semestern. Man kan ju aldrig veta hur den slutar!!
Så där!!!
Den var lite tjatig med allt i över halva boken och tycker att det kunnat avvaras om de inblandade varit mer öppna och ärliga men det klart -då hade det väl inte blivit någon spänning men jag skulle inte läsa om den.
Utlovar mycket men håller inte hela vägen
En bok med många intriger som vävs samman men det tar tid innan det händer något. Boken kunde med fördel kortas ner
Spännande
Den var otroligt bra och spännande. Läste ut den snabbt för jag ville hela tiden veta, vad händer. Härlig miljö med olika familjer
Semestern
Spänning på hög nivå, omkastningar i tankebanorna, man tror man vet svaret och plötsligt blir det tvära kast! Mycket tänkvärt!
Vi tror vi vet, men...