Häftad, Svenska, 2010
Bra relation : om samspelet mellan människa och hund med TSB-modellen
318 kr
Beställningsvara. Skickas inom 5-8 vardagar. Fri frakt över 249 kr.
Beskrivning
Produktinformation
- Utgivningsdatum: 2010-06-15
- Vikt: 468 g
- Format: Häftad
- Språk: Svenska
- Antal sidor: 288
- Förlag: Svartbergs Hundkunskap
- ISBN: 9789197815826
Utforska kategorier
Betyg & recensioner
30 recensioner, genomsnitt 4.5/5
- 5/5 Tornvinga
Denna bok var grym. Tog upp hundträning mitt emellan. Inte bara positivt och inte bara dominans utan den gyllene mellanvägen!
- 5/5 Anna
Tydligt och bra skriven om vår relation till hunden, många bra instruktioner tex om hur vi kan hjälpa vår hund att känna sig trygg när den blir lämnad och mycket mycket mer. En bank med förslag på roliga och bra samarbetsövningar. En bok som man kan ha användning av hela hundens liv.
- 5/5 Susanne
Mycket bra bok! Ett måste i hundägarens hylla och exemplaret ska vara välläst! :)
Även mycket användbar bok i kursverksamhet. En av de bästa hundböcker som finns! - 4/5 Maria
Riktigt bra bok om hur man skapar en bra relation med sin hund. Passar de som fastnat i Ceasars tänk med att "vara herre över sin hund", och behöver en förståelse hur (ur mitt tycke) en hälsosammare relation kan arbetas fram.
- 5/5 Per
Detta är sannolikt den bästa hundbok som skrivits. I boken finns något att lära både för vana hundförare och för nybörjare. Nybörjaren behöver komplettera med ytterligare böcker med mer av kokbokskaraktär, och med mer fokus på inlärning, men denna bok bör finnas i alla hundägares bokhylla.