EBOOK, 2017
Tommy
79 kr
Skickas fredag 2/10
Beskrivning
”Jag har ett problem! Min förläggare, Abbe Bonnier, sa vid ett möte ’Tommy, en sak borde du kanske veta – självkritiska böcker säljer mer.’ ’Jaha. Vad fan gör jag då?’ Det här är väl heller inte särskilt självkritiskt kanske, men jag har ofta frågat mig: Hur har alla dessa tusentals människor orkat vänta så här länge, på att boken om mitt fantastiska liv äntligen ska ges ut? Sådant är svårt att svara på, men kära läsare, det är likafullt beundransvärt att ni orkat! Och nu kommer den, bokjäveln. Hi! Hi! Hi!”
Produktinformation
- Utgivningsdatum: 2017-05-10
- Format: EBOOK
- Antal sidor: 584
- Förlag: Albert Bonniers Förlag
- ISBN: 9789100168308
Utforska kategorier
Betyg & recensioner
3 recensioner, genomsnitt 3.3/5
- 4/5 Per
Tja, skriven av en väldigt självupptagen man som tycker väldigt bra om sig själv.
Beskriver nog ganska sanningsenligt hur teatervärlden är dvs fylld av divor, falskhet, alkohol och ett ständigt krogliv. - 1/5 AmbraAurora
Berggren talar om hur "bra" han är över ett spann på 600 sidor, problemet är bara att han inte alls verkar vara en överhuvudtaget älskvärd person, och han är definitivt ingen litterär begåvning. En kvinnohatare uppslukad av sitt ego; bespara er!
- 5/5 Parviz J