Bokus
Natriumklorid

E-bok, Svenska, 2022

Natriumklorid

Av Jussi Adler-Olsen

79 kr

Skickas fredag 9/10

Beskrivning

När en kvinna begår självmord på sin 60-årsdag kommer ett olöst fall från 1988 upp i ljuset. Under tre årtionden har en lång rad människor fallit offer för en våldsam mördare med en sällsynt förmåga att dölja sina brott. Carl, Rose, Assad och Gordon på Avdelning Q – som redan är pressade på grund av coronapandemin – står inför ett av sina mest komplexa och svårlösta fall någonsin.

Produktinformation
  • Utgivningsdatum: 2022-03-29
  • Format: E-bok
  • Språk: Svenska
  • Antal sidor: 500
  • Förlag: Albert Bonniers Förlag
  • Serie: Avdelning Q (del 9)
  • ISBN: 9789100175672
Utforska kategorier
Betyg & recensioner

24 recensioner, genomsnitt 3.8/5

  1. 2/5 S

    Sämst i serien, konstigt virrvarr och orealistisk. Kanske för stort tryck att få ut nya böcker i den populära serien - som fram tills nu har uppskattats.

  2. 5/5 -

    Enastående spänning, med en liten liten dipp mitt i! Den blev lite tråkig, när den bara stod och stampade, för att mot slutet öka till ett crescendo av oanade mått! Enastående spänning! Det enda jag saknade var det mustiga danska språket, men det är ju inte bokens fel!

  3. 2/5 Lars

    Inte alls i klass med de tidigare i serien. En splittrad, lite virrig uppbyggnad och handling med ett något konstigt slut. En cliffhanger kan man säga.

  4. 4/5 -
  5. 4/5 -