Bokus
Anders de la Motte - Bubble, E-bok

E-bok, Svenska, 2018

Bubble

Av Anders de la Motte

Del 3 i serien Geim-trilogin

79 kr

Läs direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet

Fler format och utgåvor

Beskrivning

Henrik ”HP” Pettersson försöker desperat slingra sig ur Spelets järngrepp. Rebecca har påbörjat sin nya karriär på säkerhetsavdelningen i ett växande IT-imperium, men när man hittar ett mycket oroande innehåll i ett gammalt bankfack tvingas hon återigen vända sig till den mystiske Tage Sammer för att be om hjälp. Är han verkligen en gammal officerskamrat till hennes pappa, eller är det som HP påstår – att Sammer i själva verket är Spelledaren?

När Stockholm än en gång rustar för prinsessbröllop hamnar HP och Rebecca på en sista dödlig kollisionskurs. Vilka är egentligen den avhoppade grupp Spelare som jagar HP? Vad vill de honom? Och om verkligheten bara är ett spel, hur skiljer man då vän från fiende?

Bubble är sista delen i den hyllade Geim-trilogin, andlöst spännande och med starka kopplingar till vår samtid.

Produktinformation
  • Utgivningsdatum: 2018-02-06
  • Språk: Svenska
  • Antal sidor: 438
  • Filformat: EPUB
  • Filstorlek: 3,9 MB
  • Kopieringsskydd: VATTENMÄRKNING
  • ISBN: 9789137152752
  • Förlag: Bokförlaget Forum
  • Serie: Geim-trilogin
Utforska kategorier
Betyg & recensioner

151 recensioner, genomsnitt 4.1/5

  1. 3/5 Hellov

    Klurig!

    Verifierat köp
  2. 3/5 Erling M

    Sista boken i en trilogi om HP och hans syster. Historierna har utvecklats från de första böckerna. Men nu börjar det bli alltför vilt med ordlekar, referenser till filmer och musik samt en otroligt hög datakompetens.

    Erling Magnusson

  3. 3/5 -

    Helt okej bok. Inte wow, men bra. Man vill veta hur det går...

  4. 5/5 Thérese

    Håller lika hög kvalitet som de två tidigare och knyter ihop serien bra!
    Riktigt hög spänningsfaktor och är svår att lägga ifrån sig! Rekommenderas varmt!

  5. 4/5 Tony

    Efter en lite skakig inledning med Geim, har De la Motte verkligen ryckt upp sig med de två andra böckerna i trilogin. Bubble är en stark avslutning, med ett oerhört tempo!