B2B 2.0 : marknadsföring och reklam i den digitala tidsåldern

AvConny Gustafsson,Rune Rennemark

Inbunden, Svenska, 2016

398 kr

Skickas . Fri frakt över 249 kr.

Beskrivning

Så lyckas du med B2B-marknadsföring i den digitala tidsåldern

Idag genomför köparna uppemot 70% av köpprocessen på egen hand. Vill du bli vald som leverantör måste ditt varumärke vara känt, accepterat och prioriterat. Och det är via digitala medier som köparna påverkas. Även säljarnas roll är helt annorlunda idag. 

Argument som kvalitet, erfarenhet och sortiment är hygienfaktorer numera. Det som driver försäljning och skapar förutsättningar för premiumpris är emotionella faktorer som gemenskap, unikhet och status.

Business to Business 2.0 är den första boken som utgår från den nya verkligheten. Du får stöd och hjälp genom praktiska checklistor, konkreta tips, goda råd och instruktiva praktikfall. Använd den som uppslagsbok, inspirationskälla eller handbok. Den systematiska arbetsmodell som presenteras i den här boken har redan hjälpt tusentals företag och organisationer att utvecklas, växa och ta plats på världsmarknaden.

Produktinformation

Utforska kategorier

Hoppa över listan

Mer från samma författare

Hoppa över listan

Du kanske också är intresserad av

  • 4 för 3
Del 1

Folkets hjälte

Jens Ganman

Pocket, 2026

5,0 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(2)

89 kr

  • -30%

Bröllopsgästerna

Alison Espach

Pocket, 2026

4,5 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(2)

69 kr99 kr

  • -22%
Del 1

Spelet

Elle Kennedy

Pocket, 2024

4,4 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(11)

69 kr89 kr

  • -22%
Del 2

Snedsteget

Elle Kennedy

Pocket, 2024

4,4 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(9)

69 kr89 kr

  • -30%
Del 3

Uppgörelsen

Elle Kennedy

Pocket, 2024

4,5 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(11)

69 kr99 kr