Hopp

AvHelen Fisher

E-bok
Svenska, 2021

119 kr

Läs direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet

Finns även i Bokus Play Lyssna och läs utan att köpa bok för bok - välj din nästa titel direkt i appen. Från 79 kr/mån. Ingen bindningstid.

Prova gratis i 60 dagar →

Fler format och utgåvor

Beskrivning

Värme, nostalgi och tidsresor.

Fayes mamma dog när hon var liten och trots att hon idag har en egen familj och två döttrar, tänker hon ofta på modern. Saknaden och sorgen över att ha vuxit upp utan henne växer sig allt större och starkare ju äldre hennes egna döttrar blir.
En dag händer något ofattbart och Faye befinner sig plötsligt i sitt barndomshem 30 år tidigare. Hon inser att hon har rest bakåt i tiden och att hon nu har möjligheten att prata med sin mamma igen, att ställa de frågor hon aldrig fick chansen att ställa.
Faye kan inte släppa taget om det förflutna och leva i nuet. Hon vill vara hos sin mor och sina döttrar samtidigt. Men måste hon verkligen välja?
Hopp är en varm och nostalgisk roman om mor- och dotterrelationer, om kärlek som spänner över tid och rum och om att gå vidare.

HELEN FISHER tillbringade sina första år i USA men växte främst upp i Suffolk i England, där hon fortfarande bor med sina två barn. Hon har studerat psykologi vid Westminster University och ergonomi vid University College London. Hopp är hennes debutroman.

"Det är en annorlunda och fascinerande roman. Den första på år och dar som faktiskt berörde mig." Marian Keyes

Produktinformation

Utforska kategorier

Hoppa över listan

Mer från samma författare

Why Him? Why Her?

Helen Fisher

Häftad, 2011

5,0 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(1)

127 kr

Hoppa över listan

Du kanske också är intresserad av

Hopp

Helen Fisher

Inbunden, 2021

3,0 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(1)

189 kr

Hopp

Helen Fisher

Pocket, 2022

89 kr

Why Him? Why Her?

Helen Fisher

Häftad, 2011

5,0 utav 5 stjärnor. Totalt antal röster:(1)

127 kr