Den annorlunda sommaren
49 kr
Läs direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet
Finns även i Bokus Play Lyssna och läs utan att köpa bok för bok - välj din nästa titel direkt i appen. Från 79 kr/mån. Ingen bindningstid.
Prova gratis i 30 dagar →Fler format och utgåvor
Beskrivning
Denna bok är kronologiskt sett den första delen i bokserien om barnen i Lillängsbyn. Böckerna går bra att läsa fristående. Läs även gärna fortsättningsböckerna: Julen vi aldrig glömde och Oviss vår.
Kristina Wikström har tidigare kommit ut med boken Julen vi aldrig glömde som kronologiskt sett är del två i bokserien om barnen i Lillängsbyn. Hon har även skrivit boken Hjärtats lovsång som handlar om bön och tillbedjan. Även i de skönlitterära böckerna lyser hennes kärlek till Jesus igenom. Kristina är bildlärare till yrket och det är även Kristina som illustrerat bilderna i svart tusch inne i boken.
EPUB3: Reflowable