Format
Inbunden (Hardback)
Språk
Svenska
Antal sidor
429
Utgivningsdatum
2021-06-28
Förlag
Lavender Lit
Översättare
Anna Thuresson
Originalspråk
Engelska
Dimensioner
196 x 140 x 30 mm
Vikt
542 g
SAB
Hce
ISBN
9789189306080

Sommarmöten

(6 röster)
Inbunden,  Svenska, 2021-06-28
199

10% rabatt på allt vid köp från 299 kr med kod LUCIA25

Gäller t.o.m. 15 december. Villkor

  • Skickas från oss inom 2-3 vardagar.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Sommarmöten Kan levereras innan julafton!
Finns även som
Visa alla 5 format & utgåvor
Utsedd till ÅRETS BÄSTA FEELGOOD i Goodreads Choice Awards!

Poppy och Alex. Alex och Poppy. De har egentligen ingenting gemensamt. Hon är impulsiv, han är jordnära. Hon har en omättlig reslust, han föredrar att stanna hemma med en bok. Och ändå, av en lycklig slump, har de varit bästa vänner ända sedan de gick på college. Och varje år, i tio års tid, har de gjort en resa tillsammans, bara Poppy och Alex.

Tills för två år sedan, när de förstörde allt. Och de har inte pratat sedan dess.

Poppy borde ha allt hon önskar, men hon har fastnat i gamla hjulspår. Hon inser att senast hon var riktigt lycklig var under den där sista resan med Alex. Så hon bestämmer sig för att försöka övertala honom att följa med på ännu en sommarresa. Mirakulöst nog tackar han ja.

Nu har hon en vecka på sig att lappa ihop deras vänskap. Om hon bara kan undvika elefanten i rummet som hela tiden har hotat deras utåt sett perfekta relation Vad kan gå fel?
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Sommarmöten
  2. +
  3. Folk vi träffar på semestern

De som köpt den här boken har ofta också köpt Folk vi träffar på semestern av Emily Henry (kartonnage).

Köp båda 2 för 409 kr

Kundrecensioner

Har du läst boken? Sätt ditt betyg »

Fler böcker av Emily Henry