Va ska de vara bra för ...

AvLena Sollerman

Inbunden, Svenska, 2021

217 kr

Skickas . Fri frakt över 249 kr.

Beskrivning

Min fina lilla bok Andetag såg dagens ljus i september 2020. I min nya bok vill jag ge en bakgrund och mina sammanhang, min mylla, till det som den gången blev destillat till ett antal meditationer.
Ord "att intas droppvis", så löd min rekommendation i Andetag. Den här texten kan nog intas klunkvis. Det finns en röd tråd genom materialet, samtidigt som varje kapitel kan stå för sig självt. Hoppas du ska finna mina berättelser näringsrika och inspirerande, igenkännande. Till välsignelse.
Också den här gången är jag glad och tacksam över att min handledare i samtalsterapi och mentor Margareta Hedenrud har velat medverka med sina akvareller. Dröj lite, vila i dom! Bilderna inbjuder dig att släppa taget en liten stund. Låt dom få hjälpa dig till stillhet och reflektion, och till återhämtning. I ordets djupaste mening.
Lena

Produktinformation

Utforska kategorier

Hoppa över listan

Mer från samma författare

Koma

Lena Sollerman, Christer Sollerman

Inbunden

228 kr

Hoppa över listan

Du kanske också är intresserad av

Koma

Lena Sollerman, Christer Sollerman

Inbunden

228 kr