Vad är det värsta som kan hända? (häftad)
Fler böcker inom
Format
Häftad (Danskt band)
Språk
Svenska
Serie
Helsingborgshjärtan (del 1)
Utgivningsdatum
2022-09-24
Upplaga
1
Förlag
Seraf förlag
Dimensioner
202 x 130 x 18 mm
Vikt
246 g
SAB
Hc.01
ISBN
9789189522138
Vad är det värsta som kan hända? (häftad)

Vad är det värsta som kan hända?

(2 röster)  |  Läs 1 recension
Häftad, Svenska, 2022-09-24
144
  • Finns i lager! Skickas inom 1-3 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 199 kr för privatpersoner.
Finns även som
Visa alla 3 format & utgåvor
Elin har försökt lämna förhållandet med Marcus bakom sig, men när han förflyttas till hennes mottagning flammar känslorna upp igen. Han verkar ha förändrats, men vågar hon verkligen tro på det?

Samtidigt kliver Sebastian in i hennes liv. En tjugoettårig Youtube-kändis som är raka motsatsen till de män hon brukar bli intresserad av. Ung, söt och älskar att festa. Dessutom är han hennes bästa väns lillebror. Däremot är han en perfekt kandidat för ett fejkat förhållande som kan göra Marcus svartsjuk.

Vad är det värsta som kan hända? är en kittlande, humoristisk romance om olikheter som attraherar och med ett djup som berör.

"Wow, vilken bladvändare till bok, jag älskar den! En riktig fullträff till romantisk historia, full med värme, längtan och kärlekspirr. - Anna, @annas_bokhylla
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Vad är det värsta som kan hända?
  2. +
  3. Höstlöv över Jönköping

De som köpt den här boken har ofta också köpt Höstlöv över Jönköping av Gabriella P Kjeilen (pocket).

Köp båda 2 för 223 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Vad är det värsta som kan hända?. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Lättläst och extremt gullig!
    Bookishlyfalling, 29 november 2022

    Boken innehåller några seriösare ämnen som missbruk, otrohet och kommunikationsmissar.

    Jag gillade boken från starten. Språket var smidigt och enkelt att följa med i. Dock hängde jag upp mig på flera engelska ord som kändes konstiga i texten. Till exempel så användes engelska smeknamn som darling och Sebastians egna favorit cutie pie. Jag tyckte det var alldeles för mycket cutie pie hit och dit.

    Vad är det värsta som kan hända är en bok jag önskar hade funnits när jag var to... Läs hela recensionen

Visa alla 1 recensioner

Fler böcker av C N Persson