Bokus
Ilona Leimu - Kieli tarttuu leikiten, E-bok

E-bok, Finska, 2021

Kieli tarttuu leikiten

Av Ilona Leimu

289 kr

Läs direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet

Beskrivning
Kielenoppiminen tapahtuu leikiten, kun lapsi pääsee vieraan kielen ympäröimäksi laulujen, lorujen ja leikkien avulla. Pieni oppija saa aloittaa rohkein askelin kielipolkunsa kannustavassa ja innostavassa vuorovaikutuksessa muiden kanssa.

Kirjassa yhdistyvät opetusta rikastavat käytännön ideat sekä ymmärrys varhennetun kielenopetuksen pedagogisesta ja tavoitteellisesta toimintaympäristöstä. Kirjan teemakokonaisuudet ja niihin liittyvät leikit, laulut ja toimintaideat antavat opettajalle valmiuksia rakentaa itse monipuolista opetusta omien oppilaiden tarpeet ja kiinnostuksen kohteet huomioiden.

Kieli tarttuu leikiten on kirjoitettu varhennettua A1-kieltä opettaville ja kaikille kielenoppimisesta kiinnostuneille. Teoksen käytännön esimerkit nousevat varhennetusta englannin kielen opetuksesta, mutta ne ovat sovellettavissa eri kielille.

Ilona Leimu on luokanopettajana Kokkolassa englanninkielisessä CLIL-opetuksessa 1.-4. luokilla. Tämän ohella hän on yli 20 vuoden ajan kehittänyt vieraan kielen opetusta suomenkielisillä 1.-2. luokilla ja viime vuosina toiminut täydennyskouluttajana toiminnallisen varhennetun kielenopettamisen parissa.
Produktinformation
  • Utgivningsdatum: 2021-10-29
  • Språk: Finska
  • Filformat: EPUB
  • Filstorlek: 4,4 MB
  • Kopieringsskydd: VATTENMÄRKNING
  • ISBN: 9789523701809
  • Förlag: Santalahti-kustannus
Utforska kategorier
  • Inga kategorier tillgängliga.
Betyg & recensioner

0 recensioner

Inga recensioner tillgängliga.