Hanna och Leonardo - Böcker
194 kr
Skickas inom 5-8 vardagar
Något skumt pågår på den lilla ön utanför Gröndal. Hanna och hela gänget bestämmer sig för att undersöka saken.Ja, hela gänget föutom Leonardo, som Hanna är ihop med förstås. För Leonardo är i Gambia nu och hälsar på hos sin pappa. Tänk om han aldrig kommer tillbaka?Under en spaning träffar Hanna, Big, Isimmi, Nicke, Fanny och hunden Sigge två killar och en tjej som rymt hemifrån. Hur ska Hanna och hennes kompisar kunna hjälpa dem? Är det rätt att skvallra för en vuxen?
177 kr
Skickas inom 5-8 vardagar
En berättelse om alla små steg mot att blir stor - första behån, första mensen, första kyssen.Klapp, kram, kyss är andra boken i Eva Sussos serie om Hanna.
228 kr
Skickas inom 5-8 vardagar
Det blir slut med Hanna. Hur ska Leonardo bära sig åt för att det ska bli bra igen. Och hur ska han få hit farbror Baba från Gambia så han får uppleva en riktig snövinter? Den femte fristående delen i serien om det härliga kompisgänget i Gröndal.
177 kr
Skickas inom 5-8 vardagar
Hanna är i Varberg på semester med pappa och mamma. Hon badar, tittar på Bockstensmannen och köper sitt första smink på Domus. Men hon träffar också Moses med de bruna ögonen. Och hon möter Torris, som är intressantare än hon först tror. Innan hon reste hemifrån avslöjade Leonardo att han var kär i henne. Och nu tror han att Hanna känner likadant. Men Hanna vet inte ens hur man gör när man blir kär. Därför ska hon genomföra ett kärleksexperiment.Med mycket värme och maximal igenkänning skildrar Eva Susso mellanstadietjejen Hanna och hennes kompisar i Gröndal. Kärlek, vänskap och strul i böcker som både killar och tjejer gillar.