Murha näyttelyssä

AvEri tekijöitä

Ljudbok
Finska, 2019

44 kr

Lyssna direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet

Finns även i Bokus Play Lyssna och läs utan att köpa bok för bok - välj din nästa titel direkt i appen. Från 79 kr/mån. Ingen bindningstid.

Prova gratis i 30 dagar →

Fler format och utgåvor

Beskrivning

Syyskuun 6. päivänä 1901 Buffalossa Pan-Amerikan suurnäyttelyssä nuori kapeakasvoinen, ruskeahiuksinen mies astui esiin Yhdysvaltain presidentin, William McKinleyn, luo pyrkivästä tervehtijöiden jonosta näyttelyalueen musiikkihallissa ja ampui presidenttiä lähietäisyydeltä mahaan. Hänen kätensä ympäri oli kiedottu nenäliina ja sen sisään oli kätketty 32-kaliberinen Iver-Johnson -merkkinen revolveri.

Pohjolan poliisi kertoo -sarja sisältää laajan valikoiman todellisia rikostapauksia Ruotsista, Norjasta, Suomesta ja Islannista. Henkeäsalpaavissa tarinoissa uppoudutaan Pohjolan poliisien jännittävimpiin tapauksiin, ja rikoksista kertovat poliisit ovat itse olleet mukana niiden selvittämisessä.  Sarjassa lukija pääsee kokoamaan mutkikasta palapeliä syyllisten löytämiseksi.

Pohjolan poliisi kertoo -sarja on historiallinen teos. Sarja ilmentää aikaa, jona se on kirjoitettu ja sen sisältö voi olla osittain vanhentunutta tai kiistanalaista. Mahdollisesti häiritsevä sisältö ei kuvasta kustantamon kantaa tai näkemystä.

Produktinformation

Utforska kategorier

Hoppa över listan

Mer från samma författare

Hoppa över listan

Du kanske också är intresserad av