- -16%
I nödens stund
133 kr
Lyssna direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet
Finns även i Bokus Play Lyssna och läs utan att köpa bok för bok - välj din nästa titel direkt i appen. Från 79 kr/mån. Ingen bindningstid.
Prova gratis i 30 dagar →Fler format och utgåvor
Beskrivning
Harry är fast besluten att befria en författarkollega från Sovjetunionens fruktansvärda gulager, och Giles står inför ett dilemma som är helt avgörande för hans framtid och fortsatta karriär. Ska han överge politiken och rädda sin älskade Karin, som just nu befinner sig på andra sidan järnridån? Och hur stor är risken att hon egentligen är en spion?
'I nödens stund' är den spännande näst sista delen i Cliftonkrönikan av Jeffrey Archer.
Jeffrey Archer är en brittisk författare och f.d. politiker. Archer debuterade som författare 1974 och är nu en av Storbritanniens mest framgångsrika författare med över 320 miljoner sålda böcker världen över. Hans mest kända bokserier är Cliftonkrönikorna och Rivalerna.