-
Rekommenderas!
Riktigt bra! Det behöver inte hända så mycket för att få till bra spänning om man har bra berättarteknik. Riktigt bra inläsning också!
-
Spännande
Så otroligt bra skriven, en favorit. Har även lyssnat på den efter och jag hoppas det kommer fler.
-
Rasande bra!
Gripande, spännande. Fantastiskt bra. Uppläsarna, alla tre, superbra!
-
Bra bok
Fängslande och intressant att följa den lilla sociala grupp av par som träffas under högtider. Under ytan döljer varje par delar av sin relation.
-
Betyg: 4 av 5.
Betyg: 4 av 5 - 📚 - Boken Ett gott nytt år är författaren Malin Stehns debut som spänningsförfattare för vuxna. Hon har tidigare skrivit många barn- och ungdomsböcker, men jag har inte läst någon av dom. Jag tyckte mycket om den här boken, så jag hoppas verkligen att hon skriver fler böcker för vuxna. Boken var välskriven, lättläst, spännande, och inte alls förutsägbar. Tyckte om att man fick följa tre olika personer under händelsernas gång. Rekommenderas absolut.