Det sista kapitlet (inbunden)
Fler böcker inom
Format
Inbunden
Språk
Svenska
Serie
Systrarna från Fjällbacka (del 3)
Antal sidor
320
Utgivningsdatum
2024-06-18
Förlag
Bokförlaget Forum
Medarbetare
Lindeberg, Eva (form)
Dimensioner
225 x 145 x 23 mm
Vikt
372 g
SAB
Hc.01
ISBN
9789137501000

Det sista kapitlet

(11 röster)  |   Läs 1 recension
Inbunden,  Svenska, 2024-06-18
217
  • Skickas från oss idag.
  • Fri frakt över 249 kr för privatkunder i Sverige.
Finns även som
Visa alla 4 format & utgåvor
I den sista, storslagna, delen i serien "Systrarna från Fjällbacka" är Hildur förväntansfull inför resan till Amerika. På gården i Wisconsin ska hon och Thomas Hellberg bilda familj och föda upp djur. Framtiden ser oändligt ljus ut. Fast tillvaron blir inte så som hon hoppats. Till familjen i Fjällbacka skriver hon att Thomas är en underbar make och far. Inget kunde vara längre från sanningen. Hennes tvillingsyster Signe, som har fått tjänst som maskinskriverska och husa i Fjällbacka, kämpar mot sina känslor för sonen i den högborgerliga familjen hon arbetar för. Hjälplös dras hon in i rivaliteten mellan honom och hans bror. Är Signe bara en bricka i ett vidrigt spel? Vem kan hon lita på när katastrofen är ett faktum?
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Det sista kapitlet
  2. +
  3. Aldrig ensam

De som köpt den här boken har ofta också köpt Aldrig ensam av Åsa Hellberg (pocket).

Köp båda 2 för 316 kr

Kundrecensioner

Det finns 1 recension av Det sista kapitlet. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Fjällbackasystrarna
    Maivy Johansson, 5 augusti 2024

    Alla Åsas böcker är välskrivna och väldigt underhållande !
    Fjällbackasystrarna består av tre böcker som handlar om syskonen Hellberg och trakten kring Fjällbacka, alla är lika bra!

Visa alla 1 recensioner

Fler böcker av Åsa Hellberg