Bokus
Bo Yin Ra - Tillvarons mening, Inbunden

Inbunden, Svenska, 1996

Tillvarons mening

Av Bo Yin Ra

190 kr

Beställningsvara. Skickas inom 7-10 vardagar. Fri frakt över 249 kr.

Beskrivning
Funderar du på reinkarnation och livet efter detta? Plågas du av sorg och söker svar eller tröst? Har du förlorat tron och undrar över livets mening?
Många över hela världen har fått svar i Bo Yin Ra´s böcker,

Bo Yin Ra var författare och konstnär och föddes 1876 i Tyskland och dog 1943 i Schweiz. Hans viktigaste verk är hans "Andliga läroskrifter", en serie av 32 böcker. Han ger här, utifrån egen erfarenhet, inblickar i den andliga verkligheten, som människan härstammar från och som hon skall återvända till. Med dessa insikter ger han råd om hur livet bör levas för att bli glädjefullt och meningsfullt.
Produktinformation
  • Utgivningsdatum: 1996-04-01
  • Mått: 140 x 206 x 10 mm
  • Vikt: 180 g
  • Format: Inbunden
  • Språk: Svenska
  • Serie: Hortus Conclusus
  • Antal sidor: 64
  • Upplaga: 1
  • Förlag: Bo Yin Ra stiftelsen
  • ISBN: 9789185154913
  • Originaltitel: Der Sinn des Daseins
Utforska kategorier
Betyg & recensioner

1 recensioner, genomsnitt 5/5

  1. 5/5 Ann-MarieJ

    Om du söker andlig vägledning är Bo Yin Ras böcker något för dig! Fantastiska böcker som jag har läst under snart 30 år. Rekommenderar dom varmt! Där jag förut var en sökare blev jag här en som fann.