Bokus
Eva Swedenmark - Se upp med vad du önskar, E-bok

E-bok, Svenska, 2017

Se upp med vad du önskar

Av Eva Swedenmark

149 kr

Läs direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet

Beskrivning
Vänskap som utmanar, inspirerar och ger mod. Hur gick det när drömmarna förverkligades? Fortsätter väninnorna i De fyras gäng att utmana livet och varandra? Visade sig drömmen vara annorlunda i verkligheten? Eva Swedenmark har gjort succé med sin roman om fyra kvinnor 60+ som vägrar se livet sippra bort i tristess. De utmanar varandra att ta fatt i sina drömmar och leva livet, vilket leder till omvälvande äventyr. Denna skröna har en allvarlig underton om rätten och möjligheten att ta för sig av livet och att fortsätta förverkliga sina drömmar oavsett ålder. Romanen skildrar även betydelsen av att ha nära vänner.
Produktinformation
  • Utgivningsdatum: 2017-05-04
  • Språk: Svenska
  • Antal sidor: 222
  • Filformat: EPUB
  • Filstorlek: 3,2 MB
  • Kopieringsskydd: VATTENMÄRKNING
  • ISBN: 9789187595677
  • Förlag: Ordberoende förlag
  • Serie: De fyras gäng
  • Medarbetare: Michael Ceken
Utforska kategorier
Betyg & recensioner

1 recensioner, genomsnitt 3/5

  1. 3/5 Britt-Marie K

    Den här boken är en fristående fortsättning på boken Om ni inte börjar leva gör jag slut, och jag länkar här till min recension av den.

    En rätt så tunn bok är det här, på lite drygt tvåhundra sidor. Mycket lättsam och lättläst. Och jag tror att man kan läsa den helt fristående med behållning, även om jag väl alltid tycker att man ska läsa bokserier från början och i rätt ordning.

    Boken är enkel, smårolig, och underhållande, och handlar om fyra kvinnor i sextioårsåldern. Och jag kan rekommendera den för lättsam underhållningsläsning.

    Jag lyssnade på boken som en ljudbok, genom Storytel, bra uppläst av Katarina Lundgren-Hugg. Boken är sju timmar och tio minuter lång, men jag lyssnade på boken i 1,5 gånger hastigheten, och då blev den fyra timmar och fyrtiosex minuter lång.