Azra Akilah Kohen – författare
Visar alla böcker från författaren Azra Akilah Kohen. Handla med fri frakt och snabb leverans.
4 produkter
4 produkter
263 kr
Tillfälligt slut
Aeden: En världshistoria är en turkisk roman av Azra Akilah Kohen. Den berättar historien om en ung kvinna som ger sig ut på en resa för att upptäcka universums mysterier och hitta sin plats i världen. På vägen möter hon olika karaktärer som formar hennes förståelse för livet och dess mening.
Del 1 - Üçleme
Fi: Endast de otroliga sidorna i den här historien är riktiga (Turkiska)
Häftad, Turkiska, 2021
292 kr
Tillfälligt slut
"Fi" av Azra Kohen är en tankeväckande roman som fördjupar sig i människans psykologi och utforskar de komplexa känslorna av kärlek, begär och besatthet. Med gripande berättande utmanar den samhällets normer och väcker frågor om relationers och identitets natur.
Del 3 - Üçleme
Pi: Den här historien kommer att sluta här och du kommer att börja din (Turkiska)
Häftad, Turkiska, 2021
292 kr
Tillfälligt slut
"Pi: Den här historien kommer att sluta här och du kommer att börja din" av Azra Kohen är en gripande roman som utforskar de mörka vrårna av människans sinne. Kohens intensiva berättande och komplexa karaktärer fångar läsarna och avtäcker mysterierna bakom besatthet, begär och den sköra naturen hos verkligheten. Förbered dig på att bli fängslad av denna psykologiska thriller.
256 kr
Skickas inom 5-8 vardagar
"Çi" av Azra Kohen är en tankeväckande roman som utforskar den inre världen hos en ung kvinna, Çi, när hon navigerar genom livets utmaningar och söker sin sanna identitet. Med levande berättande utforskar den teman som kärlek, identitet och strävan efter lycka på ett fängslande sätt.