Bokus

Gabriele Basilico – författare

Visar alla böcker från författaren Gabriele Basilico. Handla med fri frakt och snabb leverans.

4 produkter

  1. Gabriele Basilico - Basilico in Color 1991-2012, Inbunden. Tillgänglighet: Kommande

    Basilico in Color 1991-2012

    Av Gabriele Basilico

    Inbunden, 2027

    500 kr

    Kommande

    The book traces two decades of Gabriele Basilico’s (1944–2013) photographic research on urban centres, suburbs, and layered cityscapes, presented exclusively through colour photographs. One of the leading figures in contemporary photography, Basilico consistently explored the urban environment …

  2. Gabriele Basilico - Gabriele Basilico, Inbunden. Tillgänglighet: Lägg i varukorg

    Gabriele Basilico

    Workbook 1968-2006

    Av Gabriele Basilico

    Inbunden, 2006

    397 kr

    Lägg i varukorg

  3. Gabriele Basilico - Entropia, Inbunden. Tillgänglighet: Tillfälligt slut

    Entropia

    Av Gabriele Basilico

    Inbunden, 2018

    488 kr

    Tillfälligt slut

  4. Gabriele Basilico, Dan Graham, Massimo Minini, Maurizio Bortolotti, Lionel Bovier, Massimo Minini - Gabriele Basilico & Dan Graham: Unidentified Modern City, Häftad. Tillgänglighet: Tillfälligt slut

    Gabriele Basilico & Dan Graham: Unidentified Modern City

    Unidentified Modern City

    Av Gabriele Basilico, Dan Graham m. fl.

    Häftad, 2011

    292 kr

    Tillfälligt slut