Lasten hyväksikäyttöä, natseja ja lahkolaisuutta

AvEri tekijöitä

Ljudbok
Finska, 2019

31 kr

Lyssna direkt i Bokus Reader – eller ladda ned till din enhet

Finns även i Bokus Play Lyssna och läs utan att köpa bok för bok - välj din nästa titel direkt i appen. Från 79 kr/mån. Ingen bindningstid.

Prova gratis i 30 dagar →

Fler format och utgåvor

Beskrivning

Vuoden 2010 huhtikuussa uutisoitiin maailman valtamedioissa, että Paul Schäfer on kuollut. Tämä 88 vuoden iässä menehtynyt saksalaismies kuoli sydänkohtaukseen vankilan sairaalassa Santiagossa. Hänet oli tuomittu 20 vuoden vankeusrangaistukseen Etelä-Chilessä hänen johtamassaan Colonia Dignidadsiirtokunnassa tapahtuneista lasten seksuaalisesta hyväksikäytöstä.

Pohjolan poliisi kertoo -sarja sisältää laajan valikoiman todellisia rikostapauksia Ruotsista, Norjasta, Suomesta ja Islannista. Henkeäsalpaavissa tarinoissa uppoudutaan Pohjolan poliisien jännittävimpiin tapauksiin, ja rikoksista kertovat poliisit ovat itse olleet mukana niiden selvittämisessä.  Sarjassa lukija pääsee kokoamaan mutkikasta palapeliä syyllisten löytämiseksi.

Pohjolan poliisi kertoo -sarja on historiallinen teos. Sarja ilmentää aikaa, jona se on kirjoitettu ja sen sisältö voi olla osittain vanhentunutta tai kiistanalaista. Mahdollisesti häiritsevä sisältö ei kuvasta kustantamon kantaa tai näkemystä.

Produktinformation

Utforska kategorier

Hoppa över listan

Mer från samma författare

Hoppa över listan

Du kanske också är intresserad av