Bokus
Maria Borelius - Förundran : de 30 nycklarna till djupare stressläkning, återhämtning och att lära sig njuta mer, Inbunden

Inbunden, Svenska, 2020

Förundran : de 30 nycklarna till djupare stressläkning, återhämtning och att lära sig njuta mer

Av Maria Borelius

196 kr

Skickas tisdag 20/10. Fri frakt över 249 kr.

Beskrivning
Produktinformation
  • Utgivningsdatum: 2020-07-30
  • Mått: 153 x 208 x 34 mm
  • Vikt: 761 g
  • Format: Inbunden
  • Språk: Svenska
  • Antal sidor: 429
  • Förlag: HarperCollins Nordic
  • Medarbetare: Charlotta Paulson
  • ISBN: 9789150948783
  • Miljömärkning: FSC
Utforska kategorier
Betyg & recensioner

35 recensioner, genomsnitt 4.2/5

  1. 5/5 Finska

    Underlättar stresshantering och öppnar ögonen för de små glädjeämnen i livet, som blir mer njutbart. Nästan som att se livet genom barnens ögon igen!

  2. 5/5 Karin P

    Boken hjälper mig att verkligen uppskatta de små, värdefulla ögonblicken i tillvaron. Den ger mig mycket att tänka på. Inspirerande.

  3. 5/5 Maud L

    En fantastisk och inspirerande bok. Har köpt den till dottern så att hela hennes familj kan läsa och njuta av Marias alla möten med välgörande människor. Att ta till sig och möta livet på ett mer avspänt och livsbejakande sätt är vad man får inblick i.

  4. 4/5 Annika D

    En jättefin bok att läsa. Gillar att den är både intressant och givande samt underhållande. Har även läst hennes två tidigare böcker. Kan rekommendera samtliga!

  5. 5/5 bettan_bokprataren

    Jag har läst alla tre böckerna nu av Maria och jag blir lika inspirerad varje gång. Maria har ett sätt att på ett väldigt gripbart sätt väva ihop sina egna personliga betraktelser med vetenskaplig fakta. Det gör att jag som läsare kan förstå och samtidigt relatera till mig själv.

    Den här boken har tagit lite tid att läsa då jag jag verkligen vill ta till mig allt och låta det sjunka in innan jag tar mig an nästa kapitel, eller nästa hus som det heter i den världen som Maria beskriver.
    Det här är en bok som verkligen manar till eftertanke och jag blev mycket uppslukad av den och väldigt positiv då den gav mig massor av energi.


    Eftersom jag har fibromyalgi så griper jag alla halmstrån och då jag redan har börjat att förändra min kost under det senaste året, jag har uteslutit gluten, dragit ner på socker och minskat drastiskt på kaffe och alkohol och jag kan ärligt säga att jag märkt en stor skillnad på mitt mående.
    Så efter att ha läst och begrundat så känner jag att nu är jag sugen på att testa ayurveda och jag ska leta reda på mina positiva WOW känslor.