Format
Inbunden
Språk
Svenska
Antal sidor
144
Utgivningsdatum
2018-08-24
Upplaga
1
Förlag
Libris förlag
Illustratör/Fotograf
Anna Handell
Dimensioner
216 x 142 x 17 mm
Vikt
418 g
ISBN
9789173877718
Boksamlingen : Läsdagbok och läsminnen (inbunden)

Boksamlingen : Läsdagbok och läsminnen

(7 röster)  |  Läs 2 recensioner
Inbunden Svenska, 2018-08-24
179
  • Skickas inom 2-5 vardagar.
  • Gratis frakt inom Sverige över 199 kr för privatpersoner.
Boksamlingen - läsdagbok och läsminnen är en måste-ha-bok för alla bokälskare.

Den perfekta boken för dig som älskar böcker och läsning! I den här vackra läsdagboken kan du samla dina läsupplevelser. Den hjälper dig att minnas böckerna du läst eller lyssnat på, men också hur böckerna berörde dig. Här kan du recensera och betygsätta det du läst och notera tänkvärda citat eller andra tankar du fått vid läsningen. Här finns också möjlighet att skriva ner listor på bland annat dina bästa och sämsta böcker, favoritförfattare, bokens första mening.och vilka böcker du lånat ut. I slutet av boken finns fördjupande frågor att reflektera över själv eller med andra i en bokcirkel.

Boken är vackert formgiven av konstnären Anna Handell som också gjort bokens fina illustrationer.
Visa hela texten

Passar bra ihop

  1. Boksamlingen : Läsdagbok och läsminnen
  2. +
  3. Läsdagboken

De som köpt den här boken har ofta också köpt Läsdagboken av Anna Söderberg (inbunden).

Köp båda 2 för 228 kr

Kundrecensioner

Det finns 2 recensioner av Boksamlingen : Läsdagbok och läsminnen. Har du också läst boken? Om du har köpt den på Bokus.com vill vi gärna höra vad du tyckte om den! Sätt ditt betyg »
  1. Älskar den
    Sofia Eriksson, 23 december 2021

    Denna boksamlingsbok är den bästa jag har haft sen jag började med att skriva ner böckerna jag har läst. Den har allt man vill skriva ner och mycket mer.

  2. Jätte fin
    bonadea, 2 februari 2019

    den finaste läsdagboken jag har sett, läsandet blir roligare och man kan hedra sina böcker genom att skriva in de i denna fina läsdagboken

Visa alla 2 recensioner