John Clare – författare

Visar alla böcker från författaren John Clare. Handla med fri frakt och snabb leverans.
90 produkter
John Clare, Eric Robinson, David Powell, Margaret Grainger - The Early Poems of John Clare 1804-1822: Volume I, Inbunden

7 645 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell, Margaret Grainger - The Early Poems of John Clare 1804-1822, Inbunden

2 191 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell, P. M. S. Dawson - Poems of the Middle Period, 1822-1837: Volume I: The Shepherd's Calendar, Village Stories and Other Poems, Inbunden

5 967 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell, P. M. S. Dawson - John Clare: Poems of the Middle Period, 1822-1837, Inbunden

5 466 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell, P. M. S. Dawson - John Clare: Poems of the Middle Period, 1822-1837, Inbunden

5 758 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell, P. M. S. Dawson - John Clare: Poems of the Middle Period, 1822-1837, Inbunden

7 740 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell, P. M. S. Dawson - Poems of the Middle Period, 1822-1837: Volume II: Poems in Order of Manuscript, Inbunden

5 758 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Mark Storey - The Letters of John Clare, Inbunden

4 397 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Margaret Grainger - The Natural History Prose Writings, 1793-1864, Inbunden

4 264 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare, Mark Storey - Selected Letters, Inbunden

AvJohn Clare,Mark Storey

Inbunden, Engelska, 1988

965 kr

Skickas inom 7-10 vardagar

John Clare, Eric Robinson, David Powell - Major Works, Häftad

AvJohn Clare,Eric Robinsonm. fl.

Häftad, Engelska, 2008

162 kr

Skickas

John Clare, Ali Zarbafi - Social Dreaming in the 21st Century, Inbunden

1 857 kr

Skickas inom 10-15 vardagar

John Clare, Jonathan Bate - I Am: The Selected Poetry of John Clare, Häftad

358 kr

Skickas inom 3-6 vardagar

John Clare, Merryn Williams, Raymond Williams - John Clare, Häftad

673 kr

Skickas inom 10-15 vardagar

Ali Zarbafi, John Clare - Social Dreaming in the 21st Century, E-bok

618 kr

Läs direkt efter köp

Ali Zarbafi, John Clare - Social Dreaming in the 21st Century, E-bok

618 kr

Läs direkt efter köp

John Clare, R.K.R. Thorton - Clare: Everyman's Poetry, Häftad
Del 27 - EVERYMAN POETRY

Clare: Everyman's Poetry

AvJohn Clare,R.K.R. Thorton

Häftad, Engelska, 1997

128 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare, Paul Farley - John Clare, Häftad
Del 22 - Poet to Poet

John Clare

AvJohn Clare,Paul Farley

Häftad, Engelska, 2007

122 kr

Skickas

John Clare, Paul Farley - John Clare, Inbunden
Del 3 - Faber Nature Poets

John Clare

AvJohn Clare,Paul Farley

Inbunden, Engelska, 2016

179 kr

Skickas

John Clare, David Powell - Wood is Sweet, Häftad

AvJohn Clare,David Powell

Häftad, Engelska, 2000

162 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare, R.K.R. Thornton - This Happy Spirit, Häftad

175 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

Ali Zarbafi, John Clare - Dreaming the Social, E-bok

573 kr

Läs direkt efter köp

Ali Zarbafi, John Clare - Dreaming the Social, E-bok

568 kr

Läs direkt efter köp

John Clare - Poems Chiefly From Manuscript, Inbunden

AvJohn Clare

Inbunden, Engelska, 2022

435 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare - Poems Chiefly From Manuscript, Häftad

293 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare - Village Minstrel, and Other Poems, Volumes 1-2, Inbunden

416 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare - Village Minstrel, and Other Poems, Volumes 1-2, Häftad

271 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare - Village Minstrel, and Other Poems, Inbunden

430 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare - Village Minstrel, and Other Poems, Häftad

264 kr

Skickas inom 5-8 vardagar

John Clare - Shepherd's Calendar, Inbunden

416 kr

Skickas inom 5-8 vardagar